-
Bunt pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarze ginekolodzy i położnicy grożą odejściami
Przyszłość jednego z najlepszych ośrodków specjalizujących się w leczeniu kobiet i terapii płodu stoi pod znakiem zapytania. Lekarze z Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rozważają odejście z pracy. Część już zrezygnowała ze stanowisk.
-
Popularne technikum będzie musiało zmienić nazwę? Szkole brakuje specjalistów. "Rekordzista skończył 82 lata"
Niepewna przyszłość Technikum Mechatronicznego w Warszawie. Jedna z najlepszych szkół technicznych w Polsce być może będzie musiała zmienić nazwę. Wszystko przez braki kadrowe. Szkoła ciągle szuka specjalistów od informatyki, programowania i właśnie mechatroniki. Na razie - podobnie jak inne placówki - ratuje się zastępstwami.
-
Warszawa. Ponad 3 tysiące wakatów w szkołach. Tak źle jeszcze nie było. "Nie wyczarujemy nauczycieli"
Dyrektorom coraz trudniej znaleźć chętnych do pracy w szkole. W kuratoryjnych bankach jest w sumie kilkanaście tysięcy wakatów. A to nie są jedyne miejsca, w których dyrektorzy zamieszczają ogłoszenia z ofertami. Rekordy bije stolica. W Warszawie potrzeba ponad 3,3 tys. nauczycieli. Tak źle jeszcze nie było.
-
Warszawa. Powstała pierwsza ukraińska SzkoUA dla dzieci, które uciekły przed wojną. Mogą się tu poczuć jak u siebie
W stolicy zaczęła działać Warszawska Szkoła Ukraińska. Uczy się w niej ponad 200 uczniów z Ukrainy - w jedenastu klasach. To pierwsza taka placówka w mieście, w której dzieci uciekające przed wojną w Ukrainie, mogą kontynuować naukę w swoim systemie.
-
Warszawa. Szkoły nie mogą znaleźć Ukraińców do pracy z uczniami. "Za 2 tysiące złotych trudno utrzymać rodzinę"
Dyrektorzy szkół w Warszawie mają coraz większy problem ze znalezieniem Ukraińców do pracy z uchodźcami. Dla wielu chętnych barierą pozostaje brak znajomości języka polskiego. Część rezygnuje, gdy słyszy, ile zarabia się w szkole.
-
Warszawa. Uczniowie z Ukrainy rezygnują z nauki w ósmych klasach. Przez egzaminy
Niektórzy uczniowie z Ukrainy rezygnują z nauki w polskich szkołach. To ósmoklasiści, którzy nie wyobrażają sobie zdawania tego samego egzaminu, co ich polscy koledzy. Jednak niepodejście do testu może oznaczać konieczność powtarzania roku, a zły wynik przekreśli ich szanse na dostanie się do dobrej szkoły średniej.