-
"Korytarze są tak wąskie, że nie można przejść z noszami". Najstarszy szpital onkologiczny doczeka się nowej siedziby
We Wrocławiu powstanie jeden z najnowocześniejszych szpitali w Europie. To ważna wiadomość, bo teraz chorzy na nowotwory leczą się tu w najstarszym w Polsce szpitalu onkologicznym.
-
"Te dzieci się nie pomieszczą, nie ma siły". Miejsca w szkołach znalazło na razie niewielu młodych Ukraińców. Jaki jest plan?
- Ja sobie nie wyobrażam, że po traumie, jaką te dzieci przeszły, nagle trafiają do klasy, w której nikogo nie znają, niczego nie rozumieją. Wrzucanie ich do systemu, w którym się gubią, to dla nich dodatkowy stres - mówi Kamila Kamińska-Sztark, pedagożka z Wrocławia, w kontekście przygotowania polskiego systemu edukacji do przyjęcia dzieci z Ukrainy. Do wrocławskich szkół i przedszkoli zgłosiło się już ponad 1,5 tysiąca takich uczniów.
-
Wrocław. Chore na nowotwory dzieci z Ukrainy będą leczone w Przylądku Nadziei. "Bez naszej pomocy nie przeżyją"
Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu przyjmuje dzieci chore onkologicznie z Ukrainy. Jeszcze we wtorek trójka małych pacjentów, które wymagają przeszczepów szpiku i kontynuacji leczenia, ma trafić pod opiekę Przylądka Nadziei.
-
Podlasie. Akcja szczepień dobiega końca. "Zainteresowanie jest tak małe, że nawet grupy 30 osób nie mogę zebrać"
- W ostatnią sobotę musiałam odwołać szczepienia, bo na 60 zaplanowanych miejsc, zapisało się 15 osób - mówi nam lekarka rodzinna z Białegostoku. Na Podlasiu akcja szczepień w zasadzie zamarła, dlatego mniejsze przychodnie po prostu przestają szczepić.
-
Wrocław. Po słowach ministra coraz mniej osób zgłasza się po drugą dawkę. "Widzimy taką tendencję"
- Po tym jak minister Adam Niedzielski zapowiedział koniec pandemii, część ludzi przestała zgłaszać się po drugie dawki szczepionki. Widzimy taką tendencję - mówi Edwin Kuźnik, koordynator szczepień w największym punkcie we Wrocławiu.