"Święta na oddziale to nic przyjemnego". Szpital ze Szczecina prowadzi nietypową zbiórkę

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii prowadzi zbiórkę książek dla pacjentów, którzy okres świąteczny będą zmuszeni spędzić w szpitalu. W akcję włączyły się dwie małe księgarnie w Szczecinie: Mandala i Kamienica w Lesie, które już w kilka pierwszych dni zapełniły się podarunkami od mieszkańców.
Zobacz wideo

Jest prośba do darczyńców, by dla pacjentów przynosili takie książki, które sami chcieliby przeczytać. - W tym okresie świątecznym jest najtrudniej, więc niech to będą książki, które nas budują, dodają nadziei i siły - mówi właścicielka księgarni Mandala Marzena Rogacka. - Niezwykle miło będzie, jeśli w takiej książce, którą chcemy podarować osobie walczącej z nowotworem, znajdzie się specjalna dedykacja, ciepłe życzenia. Taki znak, że jesteśmy z tymi pacjentami, że otaczamy ich naszą życzliwością i kibicujemy im w powrocie do zdrowia - dodaje Agnieszka Muchla-Łagosz ze szpitala.

Darczyńców nie brakuje

Już w pierwszych dniach zbiórki do księgarń trafiły dziesiątki książek dla pacjentów. Pani Natalia, którą spotkaliśmy w księgarni, specjalnie kupiła dwa tytuły, by przekazać je pacjentom. - Uważam, że jest to dar dla wszystkich, zarówno dla pacjentów, jak i dla mnie, taki mały prezent. Świetna inicjatywa i powinna być kontynuowana także po świętach - mówi.

Co ciekawe, dokładnie w chwili, gdy rozmawialiśmy, do księgarni weszła pani Karolina i jej tata. Przynieśli dwa kartony książek dla pacjentów. - Przyjechaliśmy z Kamienia Pomorskiego do Szczecina, a przy okazji przywieźliśmy książki zebrane u siebie w pracy, w specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kamieniu. Lubimy się włączać w takie akcje, namówiłam koleżanki z pracy i każda dołożyła cegiełkę. Są życzenia świąteczne. Życzymy im miłego czasu w tym trudnym dla nich okresie, bo jednak święta w szpitalu to nie jest nic przyjemnego - opowiada pani Karolina. Jej tata dodaje, że kartony wcale nie były takie ciężkie. - Ważne, żeby pomóc. Mamy swoje doświadczenia, znamy ten ból - przyznaje mężczyzna.

Zbiórka książek dla pacjentów Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii potrwa do 19 grudnia

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z