Pierwsza taka bombkodzielnia. "Można zabrać ozdoby, które przypadły nam do gustu"

W Szczecinie ruszył w piątek Jarmark Bożonarodzeniowy. Odbędzie się w czterech miejscach w centrum miasta. Po raz pierwszy na jarmarku stanęła bombkodzielnia. Każdy może przynieść tu bombki, które przez lata już mu się znudziły, a do domu zabrać te, którymi podzielić chcą się inni.
Zobacz wideo

Świąteczne przeboje, zapach choinek i aromat grzanego wina do 22 grudnia będą towarzyszyć mieszkańcom Szczecina w alei Kwiatowej, na placach: Pawła Adamowicza oraz Lotników, a w weekendy także na deptaku Bogusława. Pierwszej bombkodzielni szukać można natomiast na placu Lotników. - Każdy może z domu czy piwnicy przynieść bombki. Oczywiście bombkodzielnia działa także w drugą stronę, można z niej za darmo zabrać do domu ozdoby, które przypadły nam do gustu - wyjaśnia Andrzej Kus z Żeglugi Szczecińskiej.

Koło młyńskie i wiele atrakcji

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Szczecinie stanęło też koło młyńskie - ma 16 metrów wysokości i 10 gondoli. Nie zabrakło też charakterystycznych drewnianych domków. W każdym handlowym domku znajdziemy praktycznie co innego. Można zrobić świąteczne zakupy, znaleźć wymarzony podarunek pod choinkę, napić się ciepłej czekolady lub grzanego wina. Nie zabraknie też pysznych domowych przetworów, pieczywa, wyselekcjonowanych wędlin, miodów i bakalii - w sam raz do świątecznych wypieków.

- Pierogi, dania na wynos, łazanki czy pieczone ziemniaczki, te zapachy będą unosić się nad naszym jarmarkiem i kusić niejednego łasucha. Wśród tegorocznych wystawców znajdziemy nie tylko stałych bywalców, ale także nowych przedsiębiorców, którzy będą chcieli zaskoczyć nas swoimi wyrobami - zachęca Kus.

W alei Kwiatowej, na placu Adamowicza oraz placu Lotników Jarmark będzie czynny przez siedem dni w tygodniu. W piątki i soboty będzie działał do godziny 23, w pozostałe dni - do 20. Natomiast w weekendy dodatkowo aktualne jest zaproszenie do jarmarkowych domków na deptaku Bogusława. Oczywiście - tu ważna wiadomość dla najmłodszych - nie zabraknie Świętego Mikołaja.

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z