Wyzwiska i kłótnie na remontowanych ulicach w Szczecinie. Robotnicy odmawiają prac

Rośnie poziom agresji na szczecińskich remontowanych ulicach. Wyzwiska stojących w korkach mieszkańców w stronę budowlańców to już niestety norma. Jak mówią urzędnicy, dochodzi także do groźniejszych sytuacji.
Zobacz wideo

Szczecin jest w wielu miejscach rozkopany. Na jazdę po mieście trzeba zarezerwować więcej czasu niż jeszcze kilka miesięcy temu. Kiedy już pojawia się światełko w tunelu - zapowiedź zakończenia utrudnień - okazuje się, że koniec jednej przebudowy nakłada się na początek następnej. Coraz częściej dochodzi do konfliktów na linii kierowcy - budowlańcy.

- Wynika to z pewnością z frustracji kierowców, z niezadowolenia mieszkańców, którzy nie mogą dojechać do swoich posesji czy stoją w korkach - przyznaje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Grożenie gazem

Do groźnej sytuacji doszło na remontowanych ulicach Modrej i Koralowej. - Jeden z mieszkańców zachowywał się bardzo agresywnie. Wykrzykiwał przekleństwa w stronę pracowników budowy. Nie doszło na szczęście do rękoczynów, ale grożenie gazem łzawiącym to nie jest przyjemna sytuacja - opowiada Pieczyńska.

Wyzwiska, kłótnie czy groźby użycia gazu pieprzowego prowadzą do sytuacji, że robotnicy odmawiają prowadzenia prac. To z kolei ma przełożenie na tempo robót. Dlatego w ostatnim czasie - w rejonie budowy - prowadzone były wzmożone kontrole służb odpowiedzialnych za zachowanie porządku. Niewykluczone, że będą kolejne takie akcje.

Co to za remont?

Przebudowywany odcinek ulic Modrej i Koralowej to jedna z tras dojazdowych do Szczecina - głównie dla mieszkańców Bezrzecza i gminy Dobra. Z uwagi na wysokie natężenie ruchu, na terenie objętym robotami, wprowadzano tymczasowe objazdy. Zachowane zostały dojazdy do posesji i firm przy ulicach objętych przebudową, dla których wykonawca wydawał przepustki.

Priorytet w przejeździe ma również komunikacja miejska. Pozostali kierowcy mający dostęp do dróg wyjazdowych z osiedli i posesji, zgodnie z tymczasową organizacją ruchu, kierowani są objazdem przez węzeł Głębokie. 

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny