Szczecin. Uniwerek kusi studentów z Ukrainy. Co środę konsultacje w języku ojczystym i darmowe kursy polskiego

Uniwersytet Szczeciński, na którym jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie studiowało 250 młodych obywateli tego kraju, teraz zaprasza do studiowania uchodźców. Co środę w godzinach od 15 do 17 w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych przy ulicy Wielkopolskiej 15 dla kandydatów odbywać się będą konsultacje w języku ukraińskim.

Станьте студентом Щецинського Університету. Якщо ви хочете стати студентом Щецинського Університету та дізнатися більше про нашу пропозицію та студентське життя - приходьте на консультації щосереди з 15.15 до 17.00. Чекаємо на вас у корпусі факультету Точних і Природничих наук за адресою вул. Великопольська 15 в кімнаті 27. Ми проводимо консультації англійською та українською мовами.

Uczelnia zaprasza zarówno maturzystów, którzy dopiero planują aplikowanie na studia, jak również studentów kolejnych roczników. - Czekamy również na chętnych studentów ze Lwowa czy z Kijowa - zapewnia rzeczniczka Uniwersytetu Szczecińskiego Agnieszka Lizak.

Konsultacje w języku ukraińskim, ale kierunki już nie

US nie planuje jednak w tej chwili uruchamiania żadnego kierunku w języku ukraińskim, ponieważ nie ma takiego zapotrzebowania. - Dotychczas młodzi ludzie z Ukrainy studiowali przeważnie w języku angielskim i takie kierunku proponujemy młodym uchodźcom. Jednocześnie zachęcamy do udziału w darmowych kursach języka polskiego. Wierzymy, że to ułatwi komunikację, integrację i większy udział w życiu studenckim - wymienia Agnieszka Lizak.

Darmowe kursy języka polskiego odbywają się na US od wybuchu wojny w Ukrainie. Pierwszych 200 osób dwa tygodnie temu odebrało swoje certyfikaty. Kolejny kurs trwa, a na trzecią turę rusza nabór. Pierwsze dwa zorganizowane były dla wszystkich chętnych, trzeci - specjalnie dla studentów i doktorantów. Kurs języka polskiego trwa trzy miesiące, a na każdy zgłasza się trzy razy więcej chętnych, niż jest miejsc.

Magnes, czyli nowe kierunki

Największą popularnością wśród kandydatów na studia na Uniwersytecie Szczecińskiem cieszą się: prawo, psychologia, filologia angielska, germańska, czy norweska. Co roku pojawiają się również nowe kierunki, które mają odpowiadać na zapotrzebowanie rynku. Uczelnia rozpoczyna nabory m.in. na kierunki: business management, komunikacja i psychologia w biznesie, czy zarządzanie odnawialnymi źródłami energii.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny