Ciepło pilnie potrzebne. Koty z gdyńskiego schroniska Ciapkowo czekają na... nowe czajniki elektryczne

Gdyńskie schronisko potrzebuje czajników elektrycznych dla swoich kocich podopiecznych. Opiekunowie zwierząt po kilka razy dziennie grzeją wodę, by napełnić termofory, na których układają potrzebujące pomocy koty. A czajniki, które posiadają, odmawiają już posłuszeństwa.
Zobacz wideo

Koty są z natury ciepłolubne, od pierwszych dni życia ogrzewa je ich mama. Kiedy dorastają, uwielbiają wygrzewać się na słońcu, a gdy są chore, bardzo pomaga im leżenie na ciepłym termoforze. -Wlewamy gorącą wodę do termoforku, kładziemy na tym kocyk lub ręcznik i ogrzewamy kociaki. Wtedy rośnie szansa na przeżycie tych zwierząt - tłumaczy Katarzyna Sobczyk z prowadzącego Ciapkowo OTOZ Animals, podkreślając, że wodę trzeba cały czas wymieniać na gorącą. Jak dodaje, chory kot przytulony do czegoś ciepłego od razu zaczyna czuć się lepiej. A w przypadku kotów samopoczucie psychiczne ma kluczowe znaczenie w walce z chorobą. 

W gdyńskim schronisku termoforki to codzienność. Rocznie do Ciapkowa trafiają setki zwierząt chorych, po wypadkach samochodowych, malutkich kociąt i szczeniąt. Termofory dostają wszystkie maluszki oraz chore koty.

Obecnie około dwudziestu podopiecznych schroniska musi mieć regularnie podkładane termofory. Wiosną, kiedy małych kociaków pojawi się jeszcze więcej, wzrośnie też potrzeba ich ogrzewania. - W pierwszym okresie życia kocięta nie są w stanie utrzymać samodzielnie właściwej ciepłoty ciała - ogrzewa je matka. A kiedy mamy nie ma, przydaje się termofor - dodaje Katarzyna Sobczyk.

Czajniki nie dają rady

Opiekunowie zwierząt z Gdyni grzeją wodę kilka razy dziennie, bo termofory muszą cały czas być ciepłe. Niestety czajniki, które codziennie używane są po kilkadziesiąt razy, odmawiają posłuszeństwa. - Dlatego prosimy o wsparcie w postaci czajników, abyśmy mogli codziennie dostarczać dawkę ciepła dla naszych najbardziej potrzebujących kocich podopiecznych - apelują pracownicy Ciapkowa.

Czajniki można dostarczyć do schroniska osobiście lub wysłać na adres schroniska: OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo, ul. Małokacka 3A, 81-654 Gdynia.

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z