Rajd przez miasto z pasażerami na masce. Nagranie wrzucone do sieci zobaczyli policjanci

W internecie nic nie ginie. Przekonało się o tym kilku mieszkańców gminy Smołdzino na Pomorzu, którzy urządzili sobie rajd na masce i w bagażniku samochodu. Wszystko nagrali, a następnie pochwalili się tym sieci. Mieli pecha. Film zobaczyli też policjanci.

Film - pokazujący rajd ulicami Smołdzina z pasażerami na dachu i w bagażniku samochodu - został nagrany pod koniec stycznia i zamieszczony na jednym z popularnych portali społecznościowych. Nagranie zwróciło uwagę policjantów zajmujący się przestępczością internetową.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli wstawione do sieci nagrania i przekazali je policjantom z komórki do spraw wykroczeń drogowych. Ci dokładnie przeanalizowali cały materiał - informuje relacjonuje mł. asp. Jakub Bagiński z policji w Słupsku.

Do ustalenia tożsamości wszystkich mężczyzn policjanci wykorzystali nagrania, które zostały wykonane i zamieszczone w sieci przez uczestników tej niebezpiecznej "zabawy".

- Funkcjonariusze zabezpieczyli także nagrania z kamer monitoringu. Na ich podstawie ustalili trasę przejazdu i wykroczenia, które popełnili kierowca i sześciu pasażerów w wieku od 25 do 48 lat - relacjonuje mł. asp. Jakub Bagiński z policji w Słupsku.

 

Mężczyźni, którzy pochwalili się w internecie nagraniem to mieszkańcy gminy Smołdzino. Na udostępnionych w sieci filmach widać, jak pasażerowie siedzą na masce samochodu oraz w jego bagażniku, a kierowca wozi ich po ulicach Smołdzina.

- 24-letni kierowca usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, przewożenia pasażerów bez wymaganych pasów bezpieczeństwa, niestosowania się do obowiązku ruchu prawostronnego, a także przewożenia zbyt dużej liczby pasażerów - wylicza oficer prasowy. Kierowca stracił już prawo jazdy, a czeka go jeszcze wizyta w sądzie. Wszyscy pasażerowie za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami.

- Internet jest źródłem wielu informacji również dla policjantów - przypomina na koniec mł. asp. Jakub Bagiński i apeluje o odpowiedzialność na drogach.

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z