Gdynia. Miejska aplikacja pokaże, jak najszybciej dojechać do celu. "Aby samochód mógł zostać w domu"

Miejska aplikacja Gdynia.pl łączy dostęp do różnych rodzajów transportu. Jak przekonują urzędnicy, po raz pierwszy w Polsce, mieszkańcy mogą na jednej platformie śledzić i porównywać możliwości, jakie daje im zarówno komunikacja publiczna, jak i prywatne usługi. Innowacyjne rozwiązanie pozwala lepiej planować przemieszczanie się po mieście.
Zobacz wideo

Aplikacja Gdynia.pl nazywana jest "urzędem miasta w kieszeni". Na jednej platformie łączy usługi związane z elektroniczną obsługą mieszkańców, umożliwia dostęp do e-dziennika, jest też kanałem do zgłaszania zauważonych w mieście usterek. Od teraz została wzbogacona o moduł transportowy.

- Pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców do korzystania z transportu publicznego oraz współdzielonego, zmniejszając korki, a tym samym redukując negatywny wpływ transportu na nasze środowisko - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni. - Moduł "Transport" zapewnia szybki i łatwy dostęp do rozkładów jazdy komunikacji miejskiej oraz tras przejazdów. Wszystko po to, aby nasz samochód mógł zostać w domu - podkreśla samorządowiec.

Wszystko w czasie rzeczywistym

Aplikacja umożliwia śledzenie pojazdów miejskich w czasie rzeczywistym. Ich lokalizacja i czas dojazdu widoczne są na mapie. Co więcej, miasto porozumiało się z organizatorami transportu współdzielonego. W aplikacji - na jednym ekranie - można znaleźć lokalizację samochodów, skuterów oraz hulajnóg na minuty udostępnianych przez różnych dostawców dla całego Trójmiasta i okolic, a także planowanie tras przejazdu z ich wykorzystaniem.

Wśród dostępnych możliwości są szacowanie czasu i kosztu przejazdu, uwzględnianie dostępności pojazdów w czasie rzeczywistym, dopuszczalnych stref zwrotu i zasięgu hulajnóg, a także planowanie przesiadek pomiędzy dowolnymi typami pojazdów.

Ułatwienie dla osób z niepełnosprawnościami

- Obsługa tego modułu jest bardzo intuicyjna. Co ważne, mnóstwo informacji pokazywanych jest w czasie rzeczywistym - zapewnia Piotr Wiśniewski, naczelnik Gdyńskiego Centrum Kontaktu. - Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jakie wprowadziliśmy, jest wskazywanie wolnych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Po wybraniu takiego miejsca możemy skorzystać z nawigacji w celu dotarciu do niego - dodaje.

- To zespolenie niemal wszystkich funkcji transportu miejskiego i współdzielonego, hulajnóg, skuterów, samochodów osobowych - wylicza Bartoszewicz. - Jeżeli chcemy skorzystać, nie musimy się przelogowywać przez różne aplikacje, ale mamy wszystko w aplikacji miejskiej - podsumowuje.

>> CZYTAJ WIĘCEJ WIADOMOŚCI Z TRÓJMIASTA <<

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z