Praca na mapie. W Gdańsku wprowadzają proste rozwiązanie w szukaniu zatrudnienia

REKLAMA
Gdański urząd pracy stworzył projekt o nazwie Jobmapa, który umożliwia zupełnie inny niż do tej pory sposób szukania zatrudnienia. Poza szczegółami oferty od razu widzimy dokładną jej lokalizację. Jak się okazuje, to dla mieszkańców Trójmiasta ważna sprawa.
REKLAMA
Zobacz wideo

Pytanie "Gdzie chcesz pracować?" nabiera teraz w Gdańsku nowego sensu. Poszukiwanie zatrudnienia można zacząć od lokalizacji. Na interaktywnej mapie w aplikacji Jobmapa wyświetlane są znaczniki, po kliknięciu pojawiają się informację dotyczące pracodawcy i stanowiska pracy.

REKLAMA

- Pomysł na tego typu aplikację wziął się z codziennej obserwacji potrzeb naszych klientów, którzy w rozmowach z doradcami często sygnalizowali chęć podjęcia pracy w pobliżu miejsca swojego zamieszkania lub w ściśle określonej dzielnicy Gdańska - tłumaczy Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy. - Z drugiej strony pomyśleliśmy o stworzeniu narzędzia, które gromadziłoby informacje o wolnych miejscach pracy, które obecnie są rozproszone po serwisach internetowych różnych urzędów i instytucji - dodaje.

Pracuj blisko domu

Obecnie aplikacja wyświetla blisko 900 propozycji zatrudnienia, większość z bazy danych Gdańskiego Urzędu Pracy. Nie brakuje też ofert Pomorskiego Kuratorium Oświaty, Urzędu Służby Cywilnej czy instytucji i jednostek Urzędu Miasta w Gdańsku.

- Wszystko po to, żeby wszyscy, którzy szukają pracy, ale też wszystkie podmioty pośrednictwa pracy, które naturalnie współpracują z Gdańskim Urzędem Pracy, mogły dostać kolejne narzędzie łatwego wyszukiwania konkretnych profesji w konkretnych miejscach, nawet z podziałem na dzielnice - mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Jobmapa Gdańskiego Urzędu PracyJobmapa Gdańskiego Urzędu Pracy Paweł Radzewicz / TOK FM

REKLAMA

- Z punktu widzenia naszego miasta jest to także kolejne wskazanie jednej z bardzo istotnych strategicznie spraw, czyli miasta krótkich odległości, miasta 15-minutowego. Zwłaszcza po okresie pandemii jest to szczególnie istotne dla pracowników, żeby miejsce pracy i ich aktywności było blisko miejsca zamieszkania - przekonywał samorządowiec.

Wiadomo gdzie i za ile

Aplikacja umożliwia poszukiwanie ofert pracy według dzielnic Gdańska lub poprzez wpisanie nazwy zawodu w polu wyszukiwania. Przefiltrowane w ten sposób ogłoszenia zostaną wyświetlone w postaci listy. Możliwość określenia lokalizacji miejsca pracy już na początku jej poszukiwania jest dużym ułatwieniem. Przy porównywalnym wynagrodzeniu to właśnie lokalizacja może mieć kluczowe znaczenie dla oszczędności czasu i pieniędzy na dojazdy.

Co ważne, w szczegółach oferty prezentowany jest też raport wynagrodzeń. Narzędzie umożliwia sprawdzenie wysokości wynagrodzenia oferowanego przez pracodawców w poszczególnych zawodach. Aktualizowane codziennie dane pochodzą z ponad 90 tys. ofert pracy zgłoszonych do urzędów pracy na terenie całego kraju, od września do końca listopada.

Inne urzędy podchwycą?

- To bardzo dobry pomysł na te trudne czasy - ocenia gdański radny Bogdan Oleszek. - To narzędzie pozwoli łatwiej dotrzeć i skrócić drogę do znalezienia ofert pracy. Czy to w Oliwie, czy na Stogach będzie łatwiej zobaczyć, czy w okolicy, w której mieszkamy, są takie oferty. Myślę, że inni podchwycą ten nowatorski pomysł Gdańskiego Urzędu Pracy - dopowiada.

REKLAMA

Aby przejrzeć Jobmapę, nie trzeba odwiedzać urzędu pracy ani przechodzić procedury logowania. Jest ona ogólnodostępna i codziennie aktualizowana.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TOK FM PREMIUM

REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory