Które kąpielisko ma cieplejszą wodę i gdzie pojawiły się sinice? W Gdyni poinformuje o tym aplikacja

Miejska aplikacja pomoże w znalezieniu miejsca z najlepszymi warunkami do kąpieli w morzu. Taką możliwość wprowadziła właśnie Gdynia, dodając nową funkcjonalność do aplikacji gdynia.pl.
Zobacz wideo

Sprawdzanie warunków na gdyńskich plażach zajmuje kilka sekund. Wystarczy wyjąć telefon, uruchomić aplikację gdynia.pl i wejść w pogodową zakładkę "Kąpieliska". - Mamy tu szczegółową informację na temat stanu wody, temperatury, pogody, ale także tego, jaki jest stan kąpielisk - zachęca wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz.

Wszystko o kąpielisku w jednym miejscu

Przy pomocy aplikacji możemy sprawdzić stan wszystkich miejskich kąpielisk morskich. Po dotknięciu ikonki ze zdjęciem plaż - Śródmieście, Redłowo, Orłowo i Babie Doły - wyświetlają się kompleksowe informacje dotyczące tych miejsc. Od długości plaży, przez charakterystykę dna kąpieliska, po historię klasyfikacji wody w poprzednich latach.

Podane są także potencjalne zagrożenia dla stanu wody. Przykładowo w opisie plaży w Orłowie znajdujemy informację o bliskości ujścia Potoku Kolibkowskiego i rzeki Kaczej, a także o ryzyku awaryjnych zrzutów wody z przepompowni. Dowiemy się też, ile razy i z jakiego powodu kąpielisko było zamykane.

W jednym miejscu zebrane są informacje o plażowej infrastrukturze. Sprawdzimy, czy w danym miejscu znajdziemy toaletę, przebieralnię i natryski. Aplikacja wskaże też, która plaża jest najbliżej miejsca naszego pobytu, co może szczególnie zainteresować turystów. 

Pomoże unikać sinic

Miejski system może być przydatny także w czasie zakwitu sinic. Sytuacja związana z zamykaniem i otwieraniem kąpielisk bywa dynamiczna, poszukiwanie informacji na stronach sanepidu, może zabrać więcej czasu. Podobnie jak poszukiwanie informacji o stanie wody, które znajdziemy w internecie.

- Aplikację mamy cały czas kieszeni, w telefonie - przekonuje wiceprezydent Bartoszewicz. - Oczywiście możemy wejść na stronę internetową, ale ideą aplikacji jest to, by integrowała wszystkie najważniejsze rzeczy związane z miastem, żeby były po prostu jednym miejscu - podsumowuje.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny