Dwa miesiące drogowych utrudnień na południu Gdańska. Rusza remont jednej z najbardziej ruchliwych ulic

Naprawa jezdni, remont chodnika, dodatkowa wysepka i płytki fakturowe - wszystko to planują drogowcy, którzy w poniedziałek 4 lipca zaczynają remont blisko kilometrowego odcinka ul. Starogardzkiej w Gdańsku. To jedna z bardziej uczęszczanych dróg w południowej części miasta. Prace drogowe potrwają dwa miesiące. Trzeba przygotować się na utrudnienia.

Remont ulicy Starogardzkiej, która jest częścią drogi wojewódzkiej 222, zakłada naprawę nawierzchni jezdni i chodnika. Teraz i droga, i chodnik pozostawiają wiele do życzenia. Prace drogowe prowadzone będą na odcinku od ul. Nowiny do ul. Pastelowej. Obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

- W trakcie prac na remontowanym odcinku ul. Starogardzkiej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu w relacji do Traktu Św. Wojciecha. Odbywać się on będzie jednym pasem, aby roboty mogły trwać na całości drugiego. Taka organizacja ruchu pozwoli zakończyć remont przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego - wyjaśnia Magdalena Kiljan, rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni. Pojawi się też ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Kierowcy jadący w przeciwnym kierunku - w stronę ul. Niepołomickiej i dalej do Obwodnicy Trójmiasta - będą musieli nadrobić trochę drogi. Objazd wyznaczono ulicami: Nowiny - Kampinoska - Niepołomicka.

Inaczej pojadą również autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 189 od przystanku Gościnna 02 w kierunku Maćków pojadą objazdem: Nowiny - Kampinoska - Srebrna - Kolorowa - Pastelowa - Niepołomicka - Starogardzka. Na trasie objazdu obowiązywać będą wszystkie przystanki. - W stronę Traktu Św. Wojciecha autobusy jechać będą po stałej trasie - dodaje rzeczniczka.

Prace na ulicy Starogardzkiej potrwają do końca sierpnia. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, naprawiony zostanie też chodnik wzdłuż drogi, a na przejściu dla pieszych na wysokości Domu Pomocy Społecznej powstanie wysepka. Pojawią się też specjalne płytki fakturowe, ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym. Koszt inwestycji to prawie 2,9 mln zł.

Nie są to jedyne prace planowane w obrębie ulicy Starogardzkiej. W maju rozstrzygnięty został przetarg na budowę ronda u zbiegu ul. Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej, o co od dawna zabiegali mieszkańcy. Nowe rondo ma ułatwić poruszanie się nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom. Inwestycja będzie połączona z przebudową fragmentu ul. Starogardzkiej od planowanego ronda do granic Gdańska.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny