Darmowy parking bez limitów 10 minut piechotą od plaży. Sopot namawia kierowców, by nie wjeżdżali do centrum

Przy hali Ergo Arena w Sopocie ruszył wakacyjny Eko parking na ponad 700 miejsc. Jest całodobowy i bezpłatny, a czynny będzie do końca sierpnia. Można tam zostawić samochód, a na plażę czy do centrum Sopotu dojechać zeroemisyjnym busem. Wyjdzie taniej niż godzina parkowania w mieście, gdzie i tak znalezienie wolnego miejsca parkingowego graniczy z cudem.
Zobacz wideo

To już szósty sezon, w którym goście odwiedzający Sopot mogą zostawić auto na bezpłatnym parkingu przy Ergo Arenie. Jest on czynny codziennie i przez całą dobę. Podobnie jak w ubiegniętych latach parkowanie tam jest bezpłatne, ale tu wprowadzono jedną zmianę. - Kierowcy muszą pobrać specjalny bilet i umieścić go w samochodzie w widocznym miejscu - informuje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim. Bilet daje możliwość parkowania bez opłat przez 7 kolejnych dni. Opłata za parkowanie bez ważnego biletu to 240 zł.

Co ważne, bezpłatny parking przy Ergo Arenie nie będzie bezpłatny w dni, kiedy w obiekcie odbywać się będą imprezy. Wtedy obowiązywać będzie opłata za parking przy hali, a dla korzystających z Eko parkingu udostępniony będzie bezpłatny parking przy Hipodromie.

- Zachęcamy wszystkich, którzy chcą odwiedzić Sopot, aby nie wjeżdżali do miasta i nie tracili cennego urlopowego czasu na szukanie miejsca parkingowego w Sopocie. Warto zostawić samochód w okolicach Ergo Areny i na przykład dojść pieszo na sopocką plażę, co zajmie maksymalnie 10 minut. Można też skorzystać z ekologicznych zeroemisyjnych busików i dojechać do najpopularniejszego w Polsce deptaka - ul. Bohaterów Monte Cassino - zachęca wiceprezydent Marcin Skwierawski.

Pojazdy, którymi podróżować może 12 osób, kursować będą od 25 czerwca codziennie, w godz. 10.00-20.00, z częstotliwością co 20 minut. Pojadą ulicami: Łokietka, Polną, Grunwaldzką, Chopina, Kościuszki i wrócą do Ergo Areny. Bilet na przejazd w jedną stronę kosztuje 4 zł, a w dwie strony 6 zł. O połowę mniej zapłacą posiadacze Karty Sopockiej. Dzieci, które nie skończyły jeszcze szkoły podstawowej pojadą za darmo. W ubiegłym roku z tej linii skorzystało ponad 15 tysięcy osób. To rekord frekwencji i niemal 50 proc. wzrost w porównaniu do roku 2020.

W tym roku działać będzie też dodatkowa trasa ekobusów z pl. Konstytucji 3 Maja do Opery Leśnej. Zacznie działać 1 lipca. Zeroemisyjne pojazdy na tej trasie będą kursować codziennie w godz. 12.00-18.00 co 30 min. Po drodze nie będzie żadnych przystanków.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny