Gdańsk. Gdzie park, plac zabaw czy wybieg dla psów? Szukanie ułatwi nowa interaktywna mapa

W Gdańsku powstała mapa obiektów rekreacyjnych i wybiegów dla psów. Teraz będzie łatwiej znaleźć siłownię pod chmurką, plac zabaw dla dzieci czy ogrodzony teren, na którym nasz czworonożny przyjaciel będzie mógł pobiegać bez smyczy.
Zobacz wideo

Interaktywną mapę terenów rekreacyjnych przygotował Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Jest dostępna na stronie internetowej GZDiZ w zakładce "Zieleń". Na mapie zaznaczone są place zabaw, siłownie i wybiegi dla psów. - Każdy z nich posiada krótki opis z wymienionymi zabawkami lub urządzeniami do ćwiczeń, a także poglądowe zdjęcie. Najczęściej zlokalizowane są one w rejonie skwerów, parków i zieleńców, a także przy zbiornikach retencyjnych. Część z nich jest również w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych - informuje Magdalena Kilian z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Wybierać jest w czym. W utrzymaniu jednostki znajduje się blisko 200 obiektów rekreacyjnych we wszystkich dzielnicach Gdańska. Wśród nich znajduje się ponad 70 placów zabaw dla dzieci i blisko 70 siłowni zewnętrznych. Do tego dochodzi ponad 20 wybiegów dla psów. - Mapa powstała, by móc łatwiej odnaleźć obiekty rekreacyjne w przestrzeni miejskiej - czy to w okolicach miejsca zamieszkania, czy planując dłuższą trasę spaceru - wyjaśnia Magdalena Kilian.

Oprócz tradycyjnych placów zabaw wyposażonych w różnego rodzaju huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie i piaskownice, na mapie znajdziemy też takie, na których są ścianki wspinaczkowe, tyrolki czy małpie gaje. Niektóre z placów zabaw mają urządzenia integracyjne i mogą z nich korzystać także dzieci z niepełnosprawnościami. Są wyposażone m.in. w poręcze czy specjalne pasy.

Mapa przyda się też fanom gier zespołowych. Zaznaczone zostały na niej specjalne boiska, gdzie można pograć w boule. Z kolei w lesie, przy Podleśnej Polanie, można spróbować swoich sił w nowej, coraz popularniejszej dyscyplinie, jaką jest disc golf. - Obiekty uwzględnione na mapie są ogólnodostępne. Można z nich korzystać bezpłatnie i przez cały rok - podsumowuje rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny