Gdańsk. Dulkiewicz żegna się z jednym z wiceprezydentów. "Oddaję pałeczkę doświadczonemu samorządowcowi"

Zmiany w Urzędzie Miasta Gdańska. Z posadą wiceprezydenta do spraw inwestycji żegna się Alan Aleksandrowicz. Jego stanowisko 6 czerwca przejmie Piotr Grzelak, odpowiedzialny do tej pory za gospodarkę komunalną. Kto w takim razie przejmie funkcję Grzelaka?
Zobacz wideo

O zmianach kadrowych poinformowała na konferencji prasowej sama prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. - W zarządzaniu każdą organizacją przychodzi taki moment, że kluczowe jest odczytanie talentów i umiejętności swoich współpracowników, a także dawanie im możliwości rozwoju i pracy w tym miejscu, w którym te talenty mogą realizować - powiedziała, odnosząc się do odejścia swojego zastępcy.

Alan Aleksandrowicz stanowisko wiceprezydenta do spraw inwestycji objął trzy lata temu. Wcześniej był szefem Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego i do GARG teraz wraca.

- Bardzo dziękuje pani prezydent za zaufanie, którym mnie obdarzyła w maju 2019 roku. Praca tutaj przypomina bieg sztafetowy. Ja wtedy też przejmowałem pałeczkę. Nie spodziewałem się, że ta praca dla miasta potrwa trzy lata - mówił sam Aleksandrowicz. - Teraz oddaję pałeczkę doświadczonemu samorządowcowi. Piotr Grzelak mierzył się z bardzo trudnym obszarem gospodarki komunalnej, ma kompetencje i doświadczenie. Jestem przekonany, że zmiana obowiązków odbędzie się w sposób płyny - dodał.

Piotr Grzelak na nowym stanowisku

To właśnie Piotr Grzelak - odpowiedzialny wcześniej za gospodarkę komunalną, a także zrównoważony rozwój - przejmie obowiązki Aleksandrowicza. Będzie się zajmował obszarem inwestycji, ale także zagospodarowaniem przestrzennym. - Przede mną spore wyzwania - przyznał.

Do najbliższych współpracowników prezydent Aleksandry Dulkiewicz dołącza też dotychczasowy dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku Piotr Kryszewski, który przejmuje stanowisko Grzelaka i - jako wiceprezydent - będzie odpowiadał za gospodarkę komunalną. - W 2017 roku Piotr Kryszewski wygrał konkurs na dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i przez pięć lat stworzył zaangażowany, pracowity zespół. Wierzę, że jest osobą doskonale przygotowaną na stanowisko zastępcy prezydenta Gdańska do spraw polityki komunalnej - powiedziała Dulkiewicz.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale też zobowiązanie do jeszcze cięższej pracy na rzecz mieszkańców Gdańska. W najbliższym czasie chce się spotkać z pracownikami spółek komunalnych. Wyzwaniem na pewno będzie budżet - przyznał nowy wiceprezydent.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny