Gdańsk. Główna arteria bez tramwajów. Mieszkańców czekają utrudnienia i objazdy

Kilka dni dużych utrudnień czeka mieszkańców Gdańska. W ciągu al. Zwycięstwa - od Opery Bałtyckiej do Bramy Oliwskiej nie będą kursować tramwaje. Powodem wstrzymania ruchu jest budowa przejścia naziemnego dla pieszych przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wprowadzono objazdy.
Zobacz wideo

Budowa naziemnego przejścia dla pieszych na al. Zwycięstwa rozpoczęła się na początku kwietnia i potrwa co najmniej do sierpnia. Jak poinformowała Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, prowadzone prace przewidują budowę nie tylko przejścia naziemnego, ale i przejazdu dla rowerów z sygnalizacja świetlną. Inwestycja będzie się wiązała także z przebudową peronów tramwajowych, chodnika i trakcji tramwajowej, a co za tym idzie - z utrudnieniami dla pasażerów.

Od soboty (30 kwietnia) do wtorku (3 maja) w ciągu al. Zwycięstwa przestaną kursować tramwaje, a komunikacja tramwajowa będzie funkcjonować według zmienionych zasad. - Na ten czas wprowadzone zostaną objazdy i komunikacja zastępcza - poinformowała rzeczniczka ZTM Dagmara Szajda.

Komunikacja skierowana na objazdy

Zmiany w rozkładach jazdy dotyczą linii 2, 3, 6, 7, 9 i 12. Dodatkowo, w związku z majowymi świętami, w poniedziałek na wszystkich liniach będzie obowiązywał sobotni, a we wtorek niedzielny rozkład jazdy.

Tramwaje na linii 2 i 3 między przystankami "Wyspiańskiego" i "Dworzec Główny" w obu kierunkach pojadą: al. Hallera - ul. Kliniczną - ul. Marynarki Polskiej - ul. Jana z Kolna - ul. Wały Piastowskie - ul. Podwale Grodzkie.

Tramwaje linii 6, 9 i 12 między przystankami "Politechnika" i "Dworzec Główny" w obu kierunkach pojadą al. Zwycięstwa - al. Hallera - ul. Kliniczną - ul. Marynarki Polskiej - ul. Jana z Kolna - ul. Wały Piastowskie - ul. Podwale Grodzkie.

W poniedziałek tramwaje na linii numer 7 będą jeździły co 20 minut.

Dodatkowo, przez cały długi weekend - od soboty do wtorku włącznie - między Dworcem Głównym a Wrzeszczem PKP przez al. Zwycięstwa będą kursować autobusy zastępczej linii T6. Pojadą ulicami: Podwale Grodzkie, Błędnik, al. Zwycięstwa, al. Grunwaldzka, Miszewskiego, Zator-Przytockiego i Dmowskiego. Autobusy jeździć będą co około 10-15 minut.

W przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe. - Na przykład na bilecie skasowanym w tramwaju linii 12, pasażer będzie mógł kontynuować podróż autobusem linii zastępczej T6, by dojechać do przystanku Traugutta przy alei Zwycięstwa - wyjaśnia Dagmara Szajda.

Od środy 4 maja linie tramwajowe mają już wrócić na stałe trasy.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny