Gdańsk. Wozy od strażaków z Pomorza ruszyły do Ukrainy

Konwój samochodów strażackich z Pomorza wyjechał w poniedziałek w stronę ukraińskiej granicy. Wozy przekazały zarówno państwowe, jak i ochotnicze straże z całego regionu.
Zobacz wideo

- Dla strażaków na Ukrainie przekazujemy 10 pojazdów pożarniczych - poinformował młodszy kapitan Michał Myrda. - Są to lekkie, średnie i ciężkie samochody. Są w pełni sprawne, przeszły przegląd techniczny, są w stanie podać środki gaśnicze. Tego typu wozy muszą sobie radzić w trudnych warunkach, tutaj w zasadzie też nie miały łatwo - przekonuje.

Strażacy zapewniają, że przekazywane przez nich auta od razu mogą być używane do działań ratowniczo-gaśniczych. - Oczywiście nie jest to sprzęt nowy, ale chciałbym zapewnić, że jest sprawdzony pod względem technicznym i w każdej chwili można go użyć - zapewnił komendant wojewódzki starszy brygadier Piotr Socha.

Kolejne ciężarówki ze sprzętem

Z Pomorza wyruszyła też kolumna ciężarówek wypełnionych pożarniczym wyposażeniem. To już kolejny taki transport. Pierwszy został wysłany do Ukrainy w ubiegłym tygodniu i jest już w rękach tamtejszych strażaków.

- To bardzo ważne, żeby ten sprzęt trafił jak najszybciej do ukraińskich strażaków. Oprócz sprzętu ochrony osobistej, hełmów, węży i motopomp przekazaliśmy też sprzęt medyczny, niezbędny podczas działań ratowniczo-gaśniczych na terenie Ukrainy - informował komendant. Łącznie z poprzednimi transportami, pomorscy strażacy przekazali do Ukrainy już łącznie 176 palec z niezbędnym wyposażeniem.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny