W weekend bierzemy "Ster na Bydgoszcz". Powraca Bydgoski Festiwal Wodny. "Weźcie ze sobą stroje kąpielowe"

Po dwóch latach przerwy powraca Bydgoski Festiwal Wodny. - Będą koncerty, spotkania z podróżnikami i bezpłatne rejsy po Brdzie - zapowiadają organizatorzy "Steru na Bydgoszcz", który odbędzie się już w ten weekend, 25 i 26 czerwca.

W Bydgoszczy trwają ostatnie przygotowania do imprezy, która ściąga tysiące miłośników kajaków, żaglówek i morskich przygód. - Bydgoski Festiwal Wodny odbędzie się po raz 13. - zapowiada dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Łukasz Krupa. - W najbliższy weekend na Wyspie Młyńskiej masa atrakcji czekać będzie nie tylko na najmłodszych. Myślę, że jest to festiwal dla każdego, bo przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji - dodaje.

Na Wyspie Młyńskiej strefa relaksu i rekreacji, a na Brdzie wyścigi

Impreza startuje w sobotę w samo południe na Wyspie Młyńskiej, gdzie ulokowana będzie główna strefa relaksu i rekreacji. Na polanie zostaną rozstawione baseny, w których będzie można spróbować pływania na desce SUP, czy skimboardingu, czyli ślizgu na desce po płytkiej wodzie. - Zachęcamy wszystkich do zabrania strojów kąpielowych, ręczników i kocyków, tym bardziej że zapowiada się bardzo ładna pogoda - mówi Krupa. Na Wyspie Młyńskiej będzie też jedyny w Polsce symulator pływania na desce czy w kajaku.

Organizatorzy planują również wspólne gotowanie w wielkim kotle zupy rybnej. - Przygotujemy 2,5 tysiąca porcji. Mieszkańcy będą mogli kupić zupę, a pieniądze zostaną przeznaczone na wakacje dla dzieci z naszych placówek opiekuńczo-wychowawczych - wyjaśnia Krupa. Przed Młynami Rothera będzie też strefa foodtrucków.

Wydarzeniem, na które wszyscy czekają, będzie też wyścig łodzi zbudowanych z butelek PET. - Zobaczymy, która drużyna w tym roku zbuduje najbardziej stabilną i najszybszą łódź, no i która najlepiej poradzi sobie z jej obsługą i wiosłowaniem - zastanawia się Błażej Stawiarski z urzędu miasta.

W Młynach Rothera spotkania z podróżnikami

W sobotę i niedzielę w ramach "Steru na Bydgoszcz" będzie też można porozmawiać z podróżnikami. - Te spotkania zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy lubią spotykać się z ludźmi realizującymi marzenia na krańcu świata - mówi Łukasz Krupa.

W sobotę w Młynach Rothera będzie można porozmawiać m.in. z Łukaszem Wierzbickim, podróżnikiem i autorem książek dla dzieci, a także przyjacielem Aleksandra Doby. O samotnej wędrówce przez Szwecję opowie z kolei Katarzyna Nizinkiewicz, a Bartek Sabela podzieli się wrażeniami z wyprawy do Demokratycznej Republiki Konga.

W niedzielę 26 czerwca podróżniczka Kamila Kielar opowie o samotnym przejściu szlaku od Meksyku do Kanady, a Krzysztof Story zabierze uczestników w rowerową podróż nad Morze Aralskie, do Uzbekistanu i Kazachstanu. O godz. 17 będzie też można posłuchać opowieści z morskich głębin - o wrakach i zatopionych skarbach na dnie Wisły opowie Marcin Jamkowski.

W sobotę wieczorem na Wyspie Młyńskiej zaplanowane są też koncerty, pokaz gry na harfie laserowej oraz dyskoteka pod gwiazdami. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny