Bydgoszcz zagra dla Ukrainy. Będą też szczepienia, oferty pracy, porady lekarza i prawnika

W niedzielę na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbędzie się koncert charytatywny dla mieszkańców Ukrainy, którzy w mieście znaleźli schronienie przed wojną. Wystąpią polscy i ukraińscy artyści. - Będą też czekać lekarze, prawnicy, urzędnicy i animatorzy dla dzieci - zachęcają organizatorzy.
Zobacz wideo

Organizacją koncertu "Jesteśmy z Wami" zajęli się pro bono bydgoscy społecznicy, artyści, organizacje pozarządowe, firmy eventowe oraz urząd miasta. Na scenie na Wyspie Młyńskiej, tuż obok Młynów Rothera, zobaczymy polskich i ukraińskich artystów. - Spontanicznie zebrało się kilkadziesiąt osób, które chcą wystąpić. Lista jest naprawdę długa. To jest koncert wspaniałych ludzi, dedykowany dla wspaniałych ludzi - mówi jeden z organizatorów imprezy Jacek Pawlewski . 

"Będą lekarze, urzędnicy, agencje pracy"

Organizatorzy zapowiadają też dużo konkretnego wsparcia dla Ukraińców. - Będziemy ich informować, gdzie mogą się leczyć, do którego urzędu się udać, by załatwić formalności czy jak uzyskać finansowe wsparcie. Będą lekarze, ratownicy medyczni, rehabilitanci, urzędnicy z ratusza, agencje pracy i wiele, wiele innych osób - wymienia Pawlewski.

Będzie też dostępna lista lekarzy specjalistów, którzy przyjmują nieodpłatnie w swoich gabinetach mieszkańców Ukrainy. Swój udział zapowiedziały także agencje pracy, które będą miały konkretne oferty, również w języku ukraińskim.

Na Wyspie Młyńskiej nie zabraknie atrakcji dla dzieci - animacji czy zajęć ze szkołą tańca - po to, by rodzice mogli w spokoju uzyskać pomoc, a najmłodsi mieli w tym czasie zajęcie. Będzie także można coś zjeść, bo do imprezy szykują się też bydgoscy restauratorzy.  

Zbiórka pieniędzy na fundusz pomocowy

Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla mieszkańców Ukrainy na długofalowe wsparcie. - Będziemy zbierać środki do puszek i na konto Fundacji "Chcę. Pomagam". Myślimy już o pomocy na taki dłuższy czas, między innymi dla mam, które mają malutkie dzieci i nie będą mogły pójść do pracy - tłumaczy Pawlewski. - Chcemy pomagać i pokazywać, że dobra na świecie jest więcej - dodaje.   

Podczas imprezy na Wyspie Młyńskiej będzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Dla mieszkańców Ukrainy szczepienie jest bezpłatne. Koncert rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13 i potrwa do 18. 

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny