Piękną zimę mamy tej wiosny. Krynica-Zdrój ponownie uruchamia stok narciarski

Choć kilka dni temu żegnali się już z sezonem, nieoczekiwany powrót zimy sprawił, że w Krynicy-Zdrój znów zdecydowali się otworzyć stoki narciarskie. - Mieliśmy wiele zapytań, czy możemy uruchomić wyciąg - mówi Grzegorz Lenartowicz z ośrodka Słotwiny Arena.
Zobacz wideo

- Minusowe temperatury i intensywne opady śniegu na południu Polski przekonały nas do ponownego otwarcia wyciągu narciarskiego w ośrodku Słotwiny Arena - mówi TOK FM Grzegorz Lenartowicz z Grupy Pingwina.

Zima nie powiedziała ostatniego słowa, co niewątpliwie cieszy narciarzy i snowbordzistów. - Mieliśmy wiele zapytań, czy w związku z tym, że pada i temperatury są niskie - możemy uruchomić wyciąg - dodaje Lenartowicz.

W nocy i rano stok dośnieżany był świeżym śniegiem. Od środy (29 marca) miłośnicy sportów zimowych mogą znów z niego korzystać. W ośrodku przez najbliższe dni otwarta będzie główna - niebieska trasa. Jak przekonują jego pracownicy, warunki do jazdy są bardzo dobre i żal byłoby z nich nie skorzystać.

- Zapraszamy wszystkie osoby, które nie odwiesiły jeszcze nart, do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W Krynicy-Zdroju mamy fantastyczny mikroklimat i sezon zimowy trwa u nas nieco dłużej - mówi Lenartowicz. Podkreśla, że ośrodek Słotwiny Arena otwarty będzie tak długo, jak pozwoli na to pogoda.

Po chwilowym ochłodzeniu, w drugiej części tygodnia prognozowane jest już jednak ocieplenie. Słupki rtęci mogą pokazać nawet kilkanaście stopni na plusie. Spodziewane są także przelotne opady.

Ratownicy na wyprawie ratunkowej w Tatrach Spędzili noc w Tatrach, bo utknęli na wierzchołku. TOPR zorganizował ratunek

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z