To będzie największe kąpielisko w Krakowie. Park Zakrzówek otworzy się w czerwcu

Już za dwa miesiące krakowianie zyskają nową przestrzeń rekreacyjną. Na ogromnym terenie do dyspozycji będą mieli trasy rowerowe, przestrzenie wspinaczkowe, ścieżki spacerowe czy profesjonalne ścieżki biegowe. Trwająca od 2019 roku na Zakrzówku inwestycja dobiega końca.
Zobacz wideo

Zakrzówek to teren dawnego kamieniołomu. Po jego zalaniu w 1992 roku powstał sztuczny zbiornik wodny, gdzie mieszkańcy bardzo chętnie spędzali upalne dni. Miasto postanowiło uporządkować teren i utworzyć tam strzeżone kąpielisko - podwieszane baseny czy pływające mosty. - Wszystko to z myślą o mieszkańcach, ale przede wszystkim o ich bezpieczeństwie - mówi Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Teren wcześniej nie był strzeżony, ludzie kąpali się tam na dziko, dochodziło też do wielu wypadków.

Teraz baseny będą podzielone na te głębsze i takie, w których kąpać się będą mogły dzieci. Nad bezpieczeństwem czuwać mają ratownicy, a wstęp na teren kąpieliska będzie bezpłatny. Zakrzówek zamienia się w potężny kompleks z restauracją, miejscami piknikowymi, wypożyczalnią sprzętu wodnego i wybiegami dla psów. Wszystko zajmuje ok 60 hektarów. 

Inwestycja za 60 milionów złotych otwarta zostanie w czerwcu, a samo kąpielisko dostępne będzie od 22 czerwca. Prace wciąż jednak trwają i park jest nadal placem budowy, na który nie wolno wchodzić.

Park Zakrzówek miał być otwarty w ubiegłym roku, zapowiedź ta jednak nie została spełniona - ZZM tłumaczył to przedłużającą się procedurą dotyczącą przyłącza prądu do realizowanej inwestycji oraz brakiem spełnienia norm głębokości basenu przeznaczonego dla dzieci.

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z