Kraków. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy dostał 300 milionów złotych na rozbudowę. "Chodzi o podniesienie jakości"

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie będzie miał oddział psychiatryczny, a zatłoczony parking samochodowy zastąpi kilkupiętrowy nowoczesny budynek. Placówka otrzymała blisko 300 milionów złotych z Funduszu Medycznego.
Zobacz wideo

To jeden z 14 ośrodków pediatrycznych w kraju, który dostał pieniądze na tego typu inwestycję. - Chodzi o podniesienie jakości i dostępności usług medycznych - mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita na zorganizowanej w Szpitalu w Prokocimiu konferencji prasowej.

Z tych pieniędzy placówka wyremontuje stare budynki szpitalne, ale nie tylko. Istniejący parking samochodowy przeniesie się do podziemia, a na jego miejscu powstanie olbrzymi, nowoczesny budynek. - Tak, żeby faktycznie w jednym miejscu można było w sposób płynny i dogodny dla rodziców oraz dzieci zorganizować opiekę na najwyższym, światowym poziomie - mówił prof. Wojciech Cyrul, dyrektor Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Budynek będzie miał 40 tysięcy metrów kwadratowych. Przeniesione zostaną tam oddziały pediatryczne. Powstanie też kilka nowych, między innymi psychiatryczny, którego placówka do tej pory nie miała.

- W końcu będziemy mieć także laboratoria z prawdziwego zdarzenia. Warunki, w jakich obecnie pracują diagności, nie odpowiadają potrzebom XXI wieku - przyznał dyrektor Cyrul.

Szpital już wkrótce zamierza przystąpić do przetargów. Na realizację inwestycji, daje sobie dwa lata.  

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z