Jarosław Piechota pokonał już dla WOŚP 6955 pięter. Ile będzie w tym roku?

Celem corocznych startów Jarosława Piechoty jest minimum 100 wejść na liczący 13 pięter wieżowiec biurowca Orion Business Tower. W tym roku sportowiec chce pobić rekord i wejść 116 razy. Swój wyczyn rozpoczął o 9 rano. Razem z nim może wejść każdy, kto dorzuci się do orkiestrowej puszki. Piechota będzie grał z WOŚP już szósty raz.
Zobacz wideo

Pomysł narodził się z pasji i zamiłowania do sportu - bo takim jest dla Jarosława Piechoty wchodzenie po schodach. Mężczyzna zdobywa kolejne budynki w Polsce i na świecie. W 2018 roku dołożył do tego szczytny cel i - po raz pierwszy - zagrał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wtedy wszedł 100 razy, czyli zdobył 1300 pięter. Uzbierał nieco ponad 6,7 tys. złotych. W kolejnych latach było lepiej, a akcja cieszyła się większym zainteresowaniem mieszkańców Łodzi i regionu.

Podczas finału WOŚP w 2019 roku Piechota odnotował 102 wejścia i zebrał ponad 13 tys. złotych, w 2020 roku - 115 wejść i 17 tys. złotych zł, w 2021 - 113 wejść i 16 tys. złotych, a rok temu było to 105 wejść i ponad 19 tys. złotych. - Nie są to zawody, ale miło by było pobić rekord i zrobić to jedno wejście więcej, czyli 116 - mówił nam jeszcze przed weekendem Piechota. 

W sumie sportowiec zebrał dla WOŚP przez te wszystkie lata ponad 73 tys. złotych. Pokonał ponad półtora miliona schodów, czyli zdobył 6955 pięter budynku Orion Business Tower.

Jarosław Piechota trenuje na co dzień i szkoli w tym sporcie kilka grup. Jednak przed tak wielkim wydarzeniem jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przyspiesza. - Podkręciłem treningi indywidualne. W niektóre dni sam przychodziłem bez grupy i bardzo byłem skupiony na tym, co robię - opowiadał. - Fizycznie jestem przygotowany. Zobaczymy, jak zagra głowa. Muszę myśleć pozytywnie, więc powiem, że jestem przygotowany, zwarty i gotowy - dodał.

Każdy jest mile widziany

Jarosław Piechota zaprasza do udziału w wydarzeniu - w dniu finału WOŚP - nie tylko pasjonatów wchodzenia po schodach na czas, ale także tych, którzy po prostu są ciekawi, co to za sport. Uważa, że każdy, kto będzie chciał spróbować, da radę wejść na górę przynajmniej jeden raz.

Akcja odbędzie się 29 stycznia, w niedzielę. Potrwa od 9 rano aż do 19. Odbywać się będzie - jak zawsze - w niebieskim biurowcu Orion Business Tower, czyli w samym sercu Łodzi - na ulicy Sienkiewicza 85/87. - Będą goście, fanty do zdobycia, pyszna kwaśnica i ciasta od naszych genialnych sponsorów. Będziemy grać głośno, wesoło i postaram się zdobyć jak najwięcej funduszy, aby zwyciężać w walce z sepsą i żyć zdrowo - zachęcał Piechota. Bo w tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka zbiera fundusze właśnie na walkę z sepsą.

Podczas akcji na samą górę wchodzą nie tylko sportowcy, ale także dzieci i zwykli mieszkańcy. Nie trzeba być w stroju sportowym, żeby zmierzyć się z tym zadaniem. Lepiej jednak mieć wygodne buty. Chętni będą mogli pokonać 13 pięter od jednego do pięciu razy. W ubiegłych latach pojawiało się od 1000 do 1300 osób. - Każdy na dole oczekuje na swoją kolejkę wejścia. Jest na pewno bezpiecznie - mówił nam Piechota. Na miejscu będzie też można zamienić parę zdań z głównym bohaterem wydarzenia.

O tym, jak rozwijała się pasja Jarosława Piechoty, pisaliśmy już na naszym portali - TUTAJ. Sportowiec brał udział w różnego rodzaju biegach, m.in. na największy w Polsce budynek, czyli Varso Tower w Warszawie, który ma 53 piętra. Zdobył go w 11 minut. Startował również w zawodach na Sky Tower, Pałacu Kultury i Nauki i w Biegu na Szczyt Rondo I.

W 2022 roku startował w zawodach w Austrii. Zdobywał Pyramidenkogel koło Maria Wörth w Karyntii, czyli najwyższą drewnianą wieżę widokową świata. Mierzy na 100 m wysokości, a jej imponująca spiralna konstrukcja wznosi się wysoko nad jeziorem Wörthersee.

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z