Łódź. Horror improwizowany na Halloween. "Na pewno będzie ciekawie"

W poniedziałek - w Halloween - łódzki Teatr Komedii Impro zaprasza na premierę spektaklu "Wilkołaki". To horror improwizowany, podczas którego widzowie będą starali się uratować mieszkańców pewnej osady. Zrobią to, jeśli trafnie wytypują, kto jest człowiekiem, a kto nosi w sobie część wilka.
Zobacz wideo

- Wilkołaki będą starały się tak zagrać, żeby nikt się nie zorientował, że to one zabijają, ponieważ za dnia są normalnymi ludźmi. Publiczność będzie miała więc trudne zadanie wskazania aktora, który nie jest "zwykłym" człowiekiem - mówi aktor Teatru Impro Jacek Stefanik.

Nowa odsłona Teatru Impro

Poniedziałkowa premiera to pierwszy niedziecięcy spektakl Teatru Komedii Impro z dekoracjami, rekwizytami i kostiumami. Wcześniej aktorzy grali w przebraniach tylko w bajkach improwizowanych. - Kostiumy znakomicie się sprawdzały w przedstawieniach dla młodszej części publiczności. Poza bajkami do tej pory zawsze byliśmy ubrani na czarno. Mamy więc poczucie, że to będzie coś, co wyróżni spektakl i postaci w nim grające. To jest droga, którą musimy sprawdzić - mówi Magdalena Stefanik z Teatru Komedii Impro. 

- To całkowicie teatralna produkcja. Nie możemy się doczekać, jak to zadziała na publiczność. Na pewno będzie ciekawie - dopowiada Jacek Stefanik.

Kostiumy do "Wilkołaków" przygotowała Anna Modrzejewska, na co dzień aktorka Teatru Komedii Impro w Łodzi. Stanęło przed nią nie lada wyzwanie. Spektakl improwizacyjny jest bardzo specyficzny. Stroje muszą pasować na różnych aktorów, bo nigdy nie wiadomo, w którą z postaci się wcielą. - To szczególnie trudne i pracochłonne zajęcie. Trzeba mieć pomysł, jak to zrobić, aby kostium pasował na każdego. Naszyłam tych ubrań jak dotąd cały wieszak, a wciąż mi się wydaje, że czegoś brakuje - mówi Anna Modrzejewska.

Teatr Komedii Impro wystawi 'Wilkołaki'Teatr Komedii Impro wystawi 'Wilkołaki' Dagmara Hendzlik

Z przymrużeniem oka

Wprawdzie "Wilkołaki" to horror, jednak ma być nie tylko strasznie, ale również wesoło. A to oznacza, że nie jest to spektakl tylko dla osób pełnoletnich. - Dzieci mogą tutaj przyjść, będzie bezpiecznie. Jesteśmy Teatrem Komedii Impro. Wszystkie rzeczy, które robimy, są z założenia komediowe i tak będzie też w "Wilkołakach". Nie należy więc się bać - przekonuje Jacek Stefanik.

Teatr Komedii Impro - poza bajką i kryminałem - ma w repertuarze komedię i krótkie formy. Żadne z przedstawień nigdy się nie powtórzy. Teatr od niedawna działa w odremontowanych przestrzeniach OFF Piotrkowska w Łodzi. Tworzą go aktorzy-improwizatorzy teatralni, którzy w ciągu ostatnich ośmiu lat, pod wodzą lidera zespołu Jacka Stefanika, zagrali prawie 1000 spektakli dla ponad 100 tys. widzów.

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z