Gigantyczne lustrzane serce WOŚP stanie na łódzkim placu. Odsłoni je sam Jurek Owsiak

Na placu przed hotelem Puro w Łodzi już za kilka dni pojawi się lustrzane serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rzeźba ma ponad 3 metry. - Mam nadzieję, że dla mieszkańców stanie się symbolem wsparcia i solidarności - mówi wiceprezydent miasta.
Zobacz wideo

3,5-metrowa rzeźba została stworzona przez kolektyw artystyczny Sino Sculpture Group. Grupa zrealizowała zadanie perfekcyjnie, bo w tym przypadku chodzi o to, aby na powierzchni nie było widać spawów, łączeń oraz jakichkolwiek innych śladów konstrukcyjno-montażowych. Dzięki temu można osiągnąć efekt lustrzanego odbicia.

Rzeźba wykonana jest z blachy, ale polerowanej na wysoki połysk. To materiał szlachetny, nowoczesny i bardzo efektowny. - Oryginalny i spektakularny wygląd rzeźby daje efekt lustrzanego odbicia, a tym samym idealnie wpisuje się w kontekst Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - ocenia kurator do spraw sztuki w przestrzeni publicznej Michał Bieżyński.

Rzeźba w kształcie serca stanie przy jednym z głównych skrzyżowań w Łodzi - ulicy Zachodniej i Ogrodowej. Będzie umieszczona na przeciwko Pałacu Poznańskiego. - Od wielu lat uczestniczę aktywnie w finałach WOŚP. Jestem niezwykle dumny i szczęśliwy, że to ogromne i symboliczne serce będzie biło właśnie w Łodzi. Mam nadzieję, że dla mieszkańców miasta stanie się symbolem wsparcia i solidarności - mówi wiceprezydent Adam Pustelnik.

W tym magazynie rzeźba jest przygotowywana do wystawieniaW tym magazynie rzeźba jest przygotowywana do wystawienia Urząd Miasta Łodzi

Jak tu dotarła?

Transport tak wielkiego i nietypowego dzieła nie jest prostym zadaniem. Rzeźba przetransportowana została do Polski z Chin. Dokładniej mówiąc, przypłynęła z chińskiego Tianjin pod Pekinem. Tam została załadowana na statek Mayview Maersk, należący do największych kontenerowców świata. Najpierw trafiła na Pomorze. Gdy serce wpłynęło do portu w Gdańsku, przeładunku dokonała firma Langowski Logistics. Ta sama firma przewiezie rzeźbę na plac WOŚP w Łodzi.

Serce zostanie zamontowane za pomocą specjalnych śrub kotwiących - ma sprawiać wrażenie, jakby wyrastało z ziemi. Za instalację odpowiedzialna jest łódzka firma Cayenne Group.

Event z okazji odsłonięcia

Odsłonięcie rzeźby odbędzie się w środę (20 lipca) o godz. 16. Na placu przy hotelu Puro pojawi się Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską odsłonią rzeźbę. Owsiak przekaże również wylicytowane Złote Serduszko na ręce Jarosława Peczki, właściciela firmy Bio-Gen, która od wielu lat wspiera działania tej akcji charytatywnej.

Zaraz po prezentacji serca rozpocznie się koncert plenerowy w ramach cyklu "Piotrkowska Kameralnie". O godz. 17.30 wystąpi duet DJ DoubleU & SAX Kuba Matusiak, który będzie na scenie do godz. 22. - W ogródku PURO będą serwować specjalnie przygotowane na tę okazję "sercowe" menu. Podczas imprezy będą również obecni animatorzy przebrani za żywe rzeźby pokryte lusterkami. Ponadto, będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia w specjalnej ramce - informuje Jolanta Baranowska z biura prasowego Urzędu Miasta Łodzi. Imprezę zakończy symboliczne "światełko do nieba".

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z