Łódź. Po pandemii Piotrkowska nabiera mocy. Znowu będzie muzycznie i śmiesznie

Lato 2022 na głównej ulicy Łodzi będzie bardzo atrakcyjne. Po dłuższej przerwie wraca cykl "Piotrkowska Kameralnie" oraz "Stand-up Piotrkowska". "Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, od spektakli teatralnych po wydarzenia muzyczne" - mówi Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.
Zobacz wideo

Środowy cykl "Piotrkowska Kameralnie" wraca od środy (6 lipca). Koncerty odbędą się w Pasażu Rubinsteina. - Tutaj będą dostępne różne gatunki muzyczne, od muzyki klasycznej po jazz i smooth - mówi Zuzanna Bociąga z Łódzkiego Centrum Wydarzeń. - To możliwość bliskiego spotkania z muzyką, która zwykle zamknięta jest w salach koncertowych - dodaje.

Na początek wystąpi grupa Dixie Friends. Grają nie tylko standardy jazzu tradycyjnego, ale także tworzą własne piosenki. Zespół występował na scenie z wielkimi gwiazdami takimi jak: Skaldowie, Elektryczne Gitary czy Bogusław Mec. - Ta znana i lubiana łódzka grupa ze swoim repertuarem przeniesie widzów z Piotrkowskiej wprost do Nowego Orleanu. Tradycyjny jazz z początku XX wieku grany przez doświadczonych muzyków zapewni szampańską atmosferę - zapewnia Jolanta Baranowska z biura prasowego Urzędu Miasta Łodzi.

W kolejnych tygodniach wystąpią: 13 lipca - Makowski, Jahr, Erenc; 20 lipca - Wojtek Justyna Quartet; 27 lipca - Balkan Spiryt; 3 sierpnia - Hot d, Jazz Trio; 10 sierpnia - Borkiewicz, Filipiak, Werner; 17 sierpnia - Tara Gayan; 24 sierpnia - Siergiej Wowkotrub Quartet i 31 sierpnia - Big Band Fabryka Wełny. - Na zakończenie szykujemy prawdziwą bombę. Ten zespół zyskał już ogromną sympatię łódzkiej publiczności - zapowiada Zuzanna Bociąga.

W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione wewnątrz klubu "Siódemki" przy Piotrkowskiej 77. Start zawsze o godz. 20.

Pośmiejemy się do rozpuku

Na Piotrkowskiej będzie można również wyluzować się przy repertuarze znanych i lubianych komików. Pojawiać się będą w Pasażu Rubinsteina co czwartek. - To najzabawniejszy cykl imprez organizowanych przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Tutaj zapraszani są uznani polscy stand-uperzy, którzy bawią publiczność. Nieraz można się pośmiać aż do łez - zapewnia Jolanta Baranowska.

Otwarcie cyklu "Stand-up Piotrkowska" zaplanowano w czwartek (7 lipca). Wtedy na żywo zobaczyć będzie można Filipa van der Bryma oraz Rafała Sumowskiego. - Filip to powiew orientu na polskiej scenie, bo komik dorastał i studiował w Stanach Zjednoczonych oraz Holandii. Rafał to dla odmiany dziecko stanu wojennego, a jego występy to mierzenie się z frustracją życia codziennego. Komicy zaprezentują fragmenty swoich najlepszych programów - zapewnia nasza rozmówczyni.

Show poprowadzi Adam Gajda. Start zaplanowany jest na godz. 21. O tej porze będą się rozpoczynały pokazy również w kolejne wakacyjne czwartki.

Kto jeszcze wystąpi? 14 lipca przyjedzie do Łodzi Paweł Chałupka, 21 lipca wystąpi Mateusz Burkacki, 28 lipca - Ewa Błachnio, 4 sierpnia - Marta Łojek, 11 sierpnia - Czarek Sikora, 18 sierpnia - Bartosz Zalewski. Na zakończenie cyklu (25 sierpnia) na plenerowej scenie w Pasażu Rubinsteina pojawi się Karol Kopiec.

To już się dzieje

Niektóre wydarzenia wystartowały już w czerwcu. Są wśród nich baśniowe teatrzyki dla dzieci. - To cykl, który cieszy się dużym powodzeniem. Szczególnie w tym roku zaliczyliśmy udany start, bo bajki ponownie wróciły do Pasażu Róży. Rodzice, którzy przychodzą ze swoimi pociechami mówią nam, że to jest najlepsze miejsce na realizację tego projektu - mówi Zuzanna Bociąga z Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

W najbliższą niedzielę (10 lipca) wystawiona zostanie "Bajka o pomocnym Duszku i dobrych dzieciach" w wykonaniu Teatru w Ruchu. Początek o 12.

Pod kultowym zegarem znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic 6 Sierpnia i Piotrkowskiej jest jak zwykle muzycznie. Tutaj odbywa się Songwriter Łódź Festiwal. W sobotę (9 lipca) wystąpi Wojtek Szumański. Start koncertu o godz. 20.

Natomiast na Off Piotrkowska organizowane są pokazy filmów w ramach TME Polówka. W czwartek (7 lipca) przy Piotrkowskiej 217 obejrzeć będzie można film "Smak Głodu" w reż. Christoffer Boe. Tutaj pokazywane są filmy w ramach sekcji "Smacznego", których myślą przewodnią jest jedzenie.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z