Utrudnienia w drodze nad morze. Ruszają prace na pomorskim odcinku autostrady A1

Utrudnienia na pomorskim odcinku autostrady A1 potrwają do wakacji. W pierwszym etapie ruch na autostradzie - w kierunku Łodzi - będzie odbywał się dwoma pasami, natomiast w kierunku Gdańska - tylko jednym pasem ruchu przy jednoczesnym ograniczeniu prędkości do 80 km/h.
Zobacz wideo

- Od otwarcia pierwszych odcinków autostrady A1 AmberOne minęło ponad 15 lat, zatem niektóre elementy infrastruktury uległy naturalnemu zużyciu i konieczne jest przeprowadzanie prac remontowych nawierzchni. Prace związane z jej wymianą powinny odbywać się w odpowiednich warunkach pogodowych, dlatego ich przeprowadzenie możliwe jest jedynie w okresie od wiosny do wczesnej jesieni - informuje Anna Kordecka, rzeczniczka prasowa operatora A1.

Na majówkę bez utrudnień

Według zapowiedzi prace na pomorskim odcinku autostrady A1 mają potrwać do 30 czerwca, ale - co ważne - z wyłączeniem długiego weekendu majowego. - Od 29 kwietnia do 6 maja ruch odbywać się będzie normalnie, wszystkimi pasami - zapewnia Kordecka.

Prace przygotowawcze już ruszyły i potrwają do najbliższego piątku (29 kwietnia). Obejmują dwukilometrowy odcinek (od 7 km do 5 km) w kierunku Gdańska. MOP Kleszczewko w kierunku Gdańska został zamknięty, a kierowcy jadący na północ mogą poruszać się tylko jednym pasem.

Rozpoczęcie właściwych prac remontowych zaplanowano na sobotę 7 maja. W pierwszym etapie - na węźle Stanisławie (na wysokości Tczewa) - nastąpi czasowe zamknięcie wjazdu na A1 w kierunku Gdańska, a na ośmiokilometrowym odcinku ruch będzie odbywał się jedną jezdnią autostrady.

Utrudnienia na A1Utrudnienia na A1 Mat.prasowe

Utrudnienia potrwają aż do końca czerwca. Prace prowadzone będą także w długi weekend czerwcowy (16-19 czerwca). Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i dokładnie patrzeć na znaki.

A co z opłatami za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A1? - Pozostają bez zmian - podaje Anna Kordecka.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny