Łódź. Coraz więcej motorniczych na kwarantannie. Zlikwidowano część kursów

Łódzka Kolej Aglomeracyjna musiała tymczasowo zlikwidować część połączeń. Powodem jest brak motorniczych, którzy przebywają na kwarantannie i nie da się ich zastąpić z dnia na dzień. - Wycofujemy te połączenia, na których było najmniejsze zainteresowanie pasażerów - mówią władze spółki.
Zobacz wideo

Rosnąca liczba zachorowań na COVID-19 sprawiła, że brakuje pracowników w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Część z nich jest na kwarantannach, część w izolacji. - W związku z narastającą falą pandemii i wysoką absencją pracowników Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej odpowiedzialnych za organizację i kursowanie pociągów, spółka podjęła decyzję o odwołaniu niektórych połączeń - powiadomiła rzeczniczka ŁKA Joanna Osińska.

Chodzi o pociągi: Łódź Fabryczna - Skierniewice (odjazd o godz. 21.50), Skierniewice - Łódź Fabryczna (odjazd o godz. 5.50), Łódź Widzew - Łęczyca (odjazd o godz. 22.29), Łęczyca - Łódź Widzew (odjazd o godz. 5.57), Łódź Fabryczna - Drzewica (odjazd o godz. 17.44) oraz Drzewica-Koluszki (odjazd o godz. 7.32).

- Przy wyborze połączeń do odwołania braliśmy pod uwagę przede wszystkim możliwość kontynuowania przez pasażerów podróży innymi jednostkami w zbliżonym czasie, jak również autobusami komunikacji zastępczej uruchomionymi za wycofane pociągi. Takie planowane działanie pozwoliło uniknąć przykrych niespodzianek i zaskoczenia pasażerów. Zapewniło też ciągłość ruchu kolejowego w województwie łódzkim - zapewniła rzeczniczka.

Będą kolejne ograniczenia?

ŁKA nie planuje na razie wprowadzania kolejnych ograniczeń. Wycofano sześć kursów z dostępnych 237. Służby zastrzegają jednak, że sytuacja jest dynamiczna. - W przypadku wystąpienia kumulacji zachorowań i konieczności dalszego ograniczania oferty, będziemy wzmacniać składy z największą frekwencją, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podróży - zapewniła Osińska.

Nowy rozkład jazdy, w którym brakuje tych sześciu połączeń, będzie obowiązywał do 12 marca. - Ten czas może ulec skróceniu, jeśli sytuacja zacznie się poprawiać - podała rzeczniczka.

Tymczasem w środę (2 lutego) w Łódzkiem znów wzrosła liczba zakażeń. Odnotowano ich 3663. Kwarantanną objętych jest ponad 48 tysięcy mieszkańców regionu.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny