Na Międzynarodowe Targi Poznańskie wraca punkt szczepień przeciwko COVID-19

REKLAMA
Po prawie półrocznej przerwie na Międzynarodowe Targi Poznańskie wraca punkt szczepień przeciwko COVID-19. Jego organizatorem będzie Poznański Ośrodek Usług Medycznych. Pacjenci już mogą się zapisywać.
REKLAMA
Zobacz wideo

Zapisy na szczepienia prowadzone są przez infolinię (61 646 33 44), natomiast samo szczepienie pacjentów ruszy od najbliższej środy (7 września), od godziny 15. Pacjentom podawany będzie preparat firmy Pfizer.

REKLAMA

Przed wizytą należy się zarejestrować, choć - jak mówi nam Andrzej Śliwiński z Poznańskiego Ośrodka Usług Medycznych - przyjęci zostaną także ci, którzy przyjdą "z marszu" i będą się kwalifikować do szczepienia. Kolejna (po najbliższej środzie) okazja na przyjęcie szczepionki to 14 września. 

- Punkt szczepień na Międzynarodowych Targach zakotwiczył się na dobre w pamięci poznaniaków. Znajduje się w dobrym miejscu. Każdy może w łatwy sposób dotrzeć tutaj. Miejsce to ma dużą przepustowość, tzn. szybko i sprawnie możemy zwiększyć liczbę medyków, którzy szczepią chętnych - mówi Śliwiński.

Przypomnijmy, punkt szczepień przeciwko COVID-19 działał w tym miejscu już od stycznia 2021 aż do marca bieżącego roku. Prowadził go wówczas Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego (obecnie H. Święcickiego) w Poznaniu. W szczycie pandemii było on jednym z największych takich punktów w kraju. W tym czasie podano tu prawie 350 tysięcy dawek preparatu przeciwko COVID-19 (Pfizer, Moderna i Astra Zeneca). Zaszczepiono prawie 3 tysiące dzieci w wieku od 5 do 11 lat. W ramach szczepień mobilnych medycy szczepili pacjentów (którzy sami nie mogli dotrzeć na miejsce) także w domach.

Dla kogo czwarta dawka?

Poznański Ośrodek Usług Medycznych prowadzi obecnie również punkt szczepień na Winogradach. Działa on raz w tygodniu i korzysta z niego około 100 osób. Pracownicy ośrodka przewidują, że niebawem będzie ich więcej. Część osób czeka z przyjęciem szczepionki do jesieni, gdy wzrośnie liczba zachorowań na COVID-19.

REKLAMA

Na razie czwartą dawkę preparatu mogą przyjmować osoby powyżej 60. roku życia oraz te, które ukończyły 12 lat i mają znacznie obniżoną odporność. Może to zrobić również personel medyczny, w tym pracownicy aptek oraz studenci kierunków medycznych. Z zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia wynika, że we wrześniu z takiej możliwości będą mogli skorzystać wszyscy chętni, niezależnie od wieku (na razie nie zapadły jednak konkretne decyzje). -

Na ich przyjęcie jesteśmy gotowi - mówi Śliwiński. - W razie zwiększonego zainteresowania będziemy przyjmować w kolejne dni. Mamy wystarczająco dużo personelu, by rozszerzyć działalność punktu - dodaje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TOK FM PREMIUM

REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory