Podkarpacie. Szukają chętnych do pracy w Służbie Celno-Skarbowej. Do obsadzenia aż 50 etatów
Funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej może zostać osoba, która jest obywatelem polskim, korzysta z pełni praw publicznych, nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. - Niezbędne jest wykształcenie co najmniej średnie, a także nieposzlakowana opinia i dobry stan zdrowia - mówi nam Edyta Chabowska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
I dodaje, że dodatkowym atutem kandydatów, będzie wykształcenie średnie techniczne - mechaniczne, mechatroniczne czy elektroniczne. - To z uwagi na specyfikę służby, którą pełnią funkcjonariusze, zwłaszcza na granicy - wyjaśnia rzeczniczka. Na liście wymagań dodatkowych jest też wykształcenie wyższe prawnicze lub ekonomiczne. Mile widziane jest doświadczenie zawodowe i ukończone kursy lub szkolenia, które są przydatne w służbie, np. uprawnienia instruktora sportu, strzelectwa czy też kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Plusem jest posiadanie prawa jazdy kategorii C.
Ile płacą?
Wynagrodzenie zasadnicze z dodatkiem za stopień wynosi 3801,20 zł brutto. Oprócz tego pracownikom przysługują różnego rodzaju nagrody i dodatki, np. kontrolerski, żywieniowy, za pracę w godzinach nocnych czy za dojazdy. - Oferujemy służbę, która daje poczucie stabilizacji oraz zapewnia ścieżkę kariery zawodowej - jeżeli chodzi o stopnie służbowe - od aplikanta do inspektora - mówi Chabowska. Funkcjonariusze mogą też liczyć na dofinansowanie do wypoczynku czy do kosztów udziału w zajęciach kulturalno-oświatowych lub sportowo-rekreacyjnych.
Kandydatów do służby czeka kilka etapów postępowania. Między innymi test wiedzy, który planowany jest już 26 sierpnia, a także psychologiczny, sprawności fizycznej i rozmowa kwalifikacyjna. - Osoby, które marzą o tym, aby pracować w służbach mundurowych, zapraszamy do aplikowania. Na podania czekamy do 3 sierpnia - zachęca Chabowska.
-
Mentzen buńczucznie: Nie musimy rządzić w 2023 roku. Możemy zrobić rząd w 2027 r. Całe życie przed nami
-
Tak wielu wakatów w policji jeszcze nie było. Ekspert ostrzega przed prostymi receptami. "To będzie tragiczne"
-
"Wara od mojej ręki i portfela". Dlaczego 36 proc. młodych mężczyzn ruszyło za Konfederacją?
-
Przywódca zbrodniczego reżimu był "przydatny" Janowi Pawłowi II. W tle "sponsoring" Kościoła
-
Katolicka "sekta" w Częstochowie. "Wieczorem wybuchały krzyki dzieci, płacz i odgłosy uderzeń"
- Błażej Kmieciak rezygnuje z funkcji przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii
- Ekspert analizuje tempo rosyjskich działań na Ukrainie. "To może być ostatni rozdział tego konfliktu"
- Komendant gorlickiej straży miejskiej brutalnie pobity. 19-laltkowi grozi do 10 lat więzienia
- Syndrom wypalenia zawodowego a L4. Czy można wziąć zwolnienie lekarskie na tę przypadłość?
- Zatrzymano dwie osoby podejrzane o współpracę z obcym wywiadem. Zbierały informacje o infrastrukturze krytycznej