Opole na planszy Monopoly. Wiadomo, jaki będzie najdroższy obiekt w grze

Popularna gra Monopoly będzie miała opolską edycję. Po Paryżu, Berlinie, Gdańsku czy Katowicach przyszedł czas na Stolicę Polskiej Piosenki. Najdroższe miejsce na planszy należeć będzie do opolskiego Amfiteatru. O kolejnym punkcie w grze zdecydowali mieszkańcy miasta.
Zobacz wideo

Z propozycją utworzenia opolskiej wersji planszówki zgłosiła się do władz miasta firma reprezentująca Hasbro, która jest właścicielem gry Monopoly. - Uznaliśmy, że to świetny sposób na promocję miasta, bo wiemy, że ta gra trafi do sprzedaży ogólnopolskiej. To fajny sposób na to, żeby mieszkańcy całej Polski mogli się dowiedzieć więcej o naszym mieście, o naszych atrakcjach - mówi Aleksandra Śmierzyńska z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola.

Amfiteatr najdroższy

Wiadomo już, że najdroższym miejscem na planszy będzie Amfiteatr Opolski, kojarzony w całym kraju z Festiwalem Polskiej Piosenki. Ma przyciągnąć uwagę do gry. - Zastanawialiśmy się nad tym, który obiekt powinien reprezentować miasto, być takim najdroższym i najważniejszym, na którym może graczowi zależeć. Wspólnie uznaliśmy, że Amfiteatr jest naszą najbardziej rozpoznawalną budowlą w całej Polsce, najbardziej się kojarzy z Opolem. Zdecydowaliśmy, że to będzie ten punkt, który wybierzemy na początek - wyjaśnia Śmierzyńska.

Mieszkańcy wybrali ZOO

O kilku innych polach na planszy również może zdecydować miejski urząd, który zaangażował do wspólnego tworzenia planszówki mieszkańców Opola. Ci w internetowej sondzie wybierali spośród 20 miejsc. Najwięcej głosów zdobył opolski Ogród Zoologiczny. - Nie dziwimy się, że wygrało ZOO, bo to taka największa atrakcja turystyczna miasta i tutaj przyjeżdżają ludzie z ościennych województw, żeby miło spędzić czas. To taka nasza perełka, którą w Opolu bardzo lubimy - cieszy się Śmierzyńska.

Na drugim miejscu uplasowała się wyspa Bolko, zielone płuca miasta, które - jak się okazało w głosowaniu - opolanie bardzo cenią. Trzecie miejsce w sondażu zajęła Wieża Piastowska. - To także nas nie dziwi, bo to drugi taki obiekt w mieście, który kojarzy się z amfiteatrem i festiwalem - mówi Śmierzyńska. - To też jeden z najstarszych zabytków w mieście - dodaje.

To, że wyspa Bolko i Wieża Piastowska zajęły miejsca na podium, nie oznacza jeszcze, że znajdą swoje odpowiedniki na planszy Monopoly. Pewne są na razie Amfiteatr i ZOO. Kolejne obiekty poznawać będziemy sukcesywnie w trakcie tworzenia gry. Ostateczny kształt opolskiej wersji Monopoly poznamy w październiku, a w sprzedaży pojawi się dopiero pod koniec roku.

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z