Ciała dwóch mężczyzn znalezione w garażu. "Pomiar wykazał przekroczenie stężenia tlenku węgla"

Tragedia w Lublinie. Przy ulicy Tęczowej znaleziono ciała dwóch mężczyzn w wieku 43 i 61 lat. Sprawą zajmuje się policja.

Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem. Straż pożarną powiadomiła ekipa pogotowia ratunkowego, wezwana do dwóch mężczyzn niedających oznak życia w jednym z domów przy Tęczowej w Lublinie. - Pomiar specjalnym czujnikiem wykazał przekroczenie stężenia tlenku węgla - poinformował nas dyżurny straży pożarnej.

Poszkodowani to dwaj mężczyźni w wieku 43 i 61 lat. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną ich śmierci. Mógł się do tego przyczynić czad ulatniający się z piecyka gazowego. Policja podaje jednak, że niewykluczone, że doprowadziły do tego spaliny samochodu. To ustali teraz śledztwo. Wiadomo, że w garażu budynku były problemy z wentylacją.

To kolejne ofiary tlenku węgla w regionie. We wtorek do podobnego zdarzenia doszło w Tomaszowie Lubelskim. Tam o pomoc poprosiła zaniepokojona rodzina, która nie mogła nawiązać kontaktu z 38-latkiem. Strażacy wyłamali drzwi do jego mieszkania, ale okazało się, że już nie żył. Też zatruł się tlenkiem węgla ulatniającym się z piecyka gazowego. W tym roku na skutek zatrucia czadem w regionie zmarło sześć osób.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny