Lublin. Tym razem nie czekali na choinkę na środku jezdni. Już łatają pokiereszowane drogi

W Lublinie zaskoczenie - na miejskich ulicach pełno drogowców. Łatają dziury i poprawiają stan nawierzchni. Mieszkańcy żartują, że miasto działa, bo nie chce powtórki z wiosny, kiedy w gigantyczną wyrwę ktoś wstawił. choinkę.
Zobacz wideo

Tylko w ostatnim miesiącu robotnicy pojawili się na większości głównych ulic, gdzie asfalt do najrówniejszych nie należał. Mowa o al. Witosa, Kunickiego, Graffa, Szeligowskiego, Turystycznej, Nadbystrzyckiej, Tysiąclecia, Unii Lubelskiej, Nałęczowskiej, Kraśnickiej, Andersa, Nałęczowskiej czy Orkana. Do tego zabezpieczone zostały też ubytki na osiedlach, między innymi na Roztoczu, Ponikwodzie, Choinach, Sławinie, Sławinku czy w Centrum.

W większości prace zostały już zrealizowane. Te, które nie zostały jeszcze dokończone - na razie są zawieszone. Wszystko przez atak zimy, jaki w tygodniu sparaliżował miasto. W Lublinie wciąż jest biało i drogowcy czekają na poprawę pogody.

Skąd taka mobilizacja?

Kierowcy żartują, że drogowcy wzięli się do pracy, bo nie chcą powtórki z wiosny. Przypomnijmy, na ulicy Kunickiego ktoś wówczas obwiązał choinkę biało-czerwoną taśmą i wsadził w olbrzymią wyrwę, która rzeczywiście stanowiła zagrożenie. Po tym, jak zdjęcia drzewka obiegły lokalne media, drogowcy zabrali się do pracy i ubytek naprawili.

Gdy o sprawę pytamy w ratuszu, Justyna Góźdź z biura prasowego urzędu miasta tłumaczy, że urzędnicy z Zarządu Dróg i Mostów sami doszli do wniosku, że warto zabezpieczyć niektóre ulice przed nadchodzącą zimą. Chodzi o te najbardziej zniszczone. Bo popękane i dziurawe jezdnie mają tendencje do tego, by psuć się jeszcze bardziej.

Jednak kierowcy nie mają się co spodziewać spektakularnej poprawy warunków jazdy. - Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, nie o komfort - mówi Góźdź. Prace polegają na zalaniu dziur masą asfaltową lub betonem asfaltowym. Na to wszystko ląduje żwir. Koła nie urwiemy, felga zostanie prosta, ale o wygodzie można zapomnieć.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny