Drogowa łamigłówka w Lublinie. Remonty w wielu miejscach, uwaga na korki i objazdy

Kierowcy jeżdżący po Lublinie muszą jeszcze uważniej patrzeć na znaki. W mieście nie brakuje prac drogowych, a w niektórych miejscach sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Od dziś np. inaczej jeździ się w okolicy Dworca Metropolitalnego.

Drogowcy właśnie zamknęli rondo Sportowców, co oznacza, że aby dotrzeć na pociąg, trzeba skorzystać z niedawno otwartej trasy biegnącej obok Targów Lublin. To nowe połączenie, które ma usprawnić dojazd do nowego dworca. Teraz można tam dotrzeć tylko od strony alei Piłsudskiego albo łącznikiem z wiaduktu w ciągu ul. Lubelskiego Lipca 80. To oznacza także utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Objazdami jeżdżą autobusy linii: 1,13, 33, 34, 45 i 154.

Wokół dworca miej oczy szeroko otwarte

Na ulicach wokół budowanego dworca obowiązuje ruch jednokierunkowy. Mówiąc w skrócie - jeździ się tam przeciwnie do kierunku wskazówek zegara. Taka organizacja ruchu obowiązuje na ul. Gazowej, Dworcowej i Młyńskiej. Trzeba też pamiętać o zamkniętej ul. Pocztowej, którą od strony wiaduktu można dotrzeć tylko do pobliskiego targowiska. Obok trwa też remont ul. 1 Maja. Gotowy jest tam już nowy asfalt, ale robotnicy wciąż pracują przy wykończeniu chodników.

- Prace wokół Dworca Metropolitalnego mają się zakończyć jeszcze w tym roku - mówi nam Justyna Góźdź z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Lublinie. Rondo Sportowców trzeba było zamknąć, bo trwa wylewanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. - Do połowy października pojawią się tam jeszcze nowe znaki, nasadzenia i latarnie - wyjaśnia.

Sprawniej na Kośminku

Za to z ulgą odetchnęli mieszkańcy Kośminka, Głuska, Abramowic czy Dziesiątej, bo zakończył się już remont magistrali ciepłowniczej w rejonie skrzyżowania Wyzwolenia - Długa - Wilcza. Prace, które trwały ponad tydzień, wymusiły zamknięcie przejazdu. Objazd prowadzący przez Kunickiego, szczególnie w czasie porannego szczytu, mocno się korkował. Ale wciąż trzeba tam uważać, bo prace w pobliżu jezdni trwają, a tam, gdzie zdjęty został asfalt, trzeba zwolnić. 

Trwają prace nad zalewem

Wciąż z problemami muszą się zmagać kierowcy w południowej części miasta. Chodzi głównie o Wrotków i os. Nałkowskich. A wszystko ze względu na remont mostu w ciągu ul. Żeglarskiej nad samym Zalewem Zemborzyckim. Przeprawa była w tak kiepskim stanie, że trzeba ją było zburzyć i postawić od nowa. Prace trwają, ale to oznacza objazdy i spore utrudnienia na ulicach: Zemborzyckiej, Diamentowej, Romera, Janowskiej i Nadbystrzyckiej. W ratuszu mówią nam, że pomimo kiepskiej pogody termin prac jest niezagrożony i kierowcy powinni odetchnąć z ulgą 29 listopada.

Utrudnienia w centrum

Kolejnych kłopotów należy spodziewać się w samym centrum, gdzie na rogu Wieniawskiej i Jasnej trwa budowa nowego apartamentowca. Jest zwężenie, co sprawia, że dłużej niż zwykle trwa przejazd z Czechowa w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Tak ma być aż do wiosny.

A jak już mowa o tej okolicy, to kłopoty są też na Północnej, która zwężona jest jezdnia między Szeligowskiego a Kompozytorów Polskich. Tu prace mają się zakończyć z końcem roku.

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z