Warszawa. Większy hałas nad południem miasta. Wszystko przez remont drogi startowej na Lotnisku Chopina

W związku z remontem jednej z dróg startowych na Lotnisku Chopina, samoloty zmieniły trasy podchodzenia do startu i lądowania. Oznacza to zwiększony ruch m.in. nad Ursynowem i Ursusem, a wraz z tym bardziej uciążliwy hałas.

Prace trwają na drodze startowej numer 3, która obsługuje loty na kierunkach Piaseczno - Włochy, Ochota i Bemowo. Dlatego też ruch samolotowy został przeniesiony na drogę numer 1 - nad Ursynowem, Ursusem, a także Pruszkowem czy Piastowem. Jak przyznaje Przedsiębiorstwo Polskie Porty Lotnicze, mieszkańcy tych dzielnic i miejscowości "mogą odczuć dyskomfort spowodowany zwiększonym natężeniem ruchu lotniczego".

Utrudnienia mają potrwać do 29 kwietnia. Wtedy - zgodnie z planami Lotniska Chopina - prace konserwacyjne powinny się zakończyć.

Samoloty nad WarszawąSamoloty nad Warszawą flightradar24.com

- Remont był zaplanowany z dużym wyprzedzeniem i z uwzględnieniem przepustowości naszego portu - zapewnia Anna Dermont z biura prasowego Lotniska Chopina. Podkreśla, że mimo prowadzonych prac i zwiększonego ruchu na drodze nr 1, na Okęciu utrzymana zostaje cisza lotniskowa między godziną 23.30 a 5.30. 

Dodatkowo Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze - w opublikowanym oświadczeniu - informuje, że zalecono przewoźnikom lotniczym, aby załogi lądujące w Warszawie stosowały procedurę specjalną Continuous Decent Approach (CDA), mającą ograniczyć nieco hałas i spalanie paliwa. Jak wyjaśnia PPL, polega to na tym, że przylatujący samolot schodzi z optymalnej pozycji przy minimalnym ciągu i unika lotu poziomego.

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z