Warszawa. Arena Ursynów zamienia się w punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy. "Nasz dom jest Waszym domem"

Wcześniej grali i trenowali tam siatkarze, teraz będzie to miejsce dla uchodźców. Chodzi o halę Arena Ursynów, którą Warszawa przystosowała do pomocy Ukraińcom. W akcję zaangażował się też jeden z klubów siatkarskiej Plus Ligi.
Zobacz wideo

Hala Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji znajduje się przy ul. Pileckiego. Zwykle gości nawet 2000 fanów i kibiców na meczach siatkówki lub halowej piłki nożnej. Obiekt jest też miejscem treningów siatkarskiej drużyny Projekt Warszawa. We wtorek klub poinformował, że od teraz nie będzie korzystał z obiektu. 

Hala została zamknięta do odwołania. Powstał tu bowiem bowiem punkt, w którym schronienie znajdą uchodźcy z Ukrainy. Na hali ustawiono już 240 łóżek. Zorganizowano też dodatkowe punkty sanitarne i żywnościowe. 

Do hali na Ursynowie mają być przewożeni uchodźcy, którzy do tej pory trafiali do punktu zorganizowanego w Pałacu Kultury i Nauki. - Zanim przeniesiemy ludzi do miejsc pobytowych to mija jakiś czas. W Pałacu było po prostu za mało miejsca - mówiła rzeczniczka urzędu miasta Monika Beuth-Lutyk. Jak dodała, w PKiN pozostać ma teraz tylko punkt informacyjny. Z kolei na Ursynowie Ukraińcy będą mogli zjeść, odpocząć czy skorzystać z pomocy lekarza.

W Warszawie zaczyna brakować miejsc dla uchodźców

Jak poinformowała we wtorek Beuth-Lutyk, w Warszawie kończą się powoli miejsca pobytowe przygotowane dla uchodźców z Ukrainy. Przez cały poniedziałek i noc do stolicy przybywały kolejne osoby zza wschodniej granicy. - Powoli zaczynamy dochodzić do kresu naszych możliwości lokalowych. Deklarowaliśmy przygotowanie 2,2 tysiąca miejsc i praktycznie wszystkie są już zajęte - powiedziała. Podkreśliła jednak, że adaptowane są kolejne obiekty.

Miasto Stołeczne Warszawa zapewnia wsparcie dla uchodźców z Ukrainy na wielu poziomach. Oferuje pomoc w zakresie Arezne jest niesamowicie ważne. Dlatego już w ponad 20 miejskich poradniach zapewniamy dyżury specjalistów dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych - mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

DOSTĘP PREMIUM

WE WSPÓŁPRACY Z