Dzieciaki nie mogły się doczekać. Wodny plac zabaw w Parku Śląskim już dostępny

W Parku Śląskim otwarty został wodny plac zabaw. Nowa chorzowska inwestycja ucieszyła szczególnie dzieciaki. To idealne miejsce, gdzie za darmo można szukać ochłody w upalne dni.
Zobacz wideo

Park wodny jest świetnym uzupełnieniem oferty Parku Śląskiego. Znajduje się na skrzyżowaniu al. Harcerskiej i promenady gen. J. Ziętka, w sąsiedztwie integracyjnego placu zabaw oraz Ogrodu Społeczności Parkowej. 

Dzieciaki polubiły to miejsce. - Już teraz przychodzi ich naprawdę sporo - mówi Mariusz Wal, rzecznik prasowy chorzowskiego parku. - Warto pamiętać, że najmłodsi muszą się znajdować pod opieką dorosłych. W niecce przygotowano sporo atrakcji, m.in. tryskające fontanny i gejzery, a wszystko to w bajkowym klimacie - dodaje.

Co ważniejsze, teren został ogrodzony i objęty monitoringiem. Na miejscu są również toalety (także dla osób niepełnosprawnych) oraz przebieralnie. W strefie relaksu, skąd swoich pociech mogą doglądać dorośli, zainstalowano nowe, wygodne meble ogrodowe.

Park wodny jest czynny od wtorku do niedzieli, od godziny 10 do 19. - Za wyjątkiem dni z niesprzyjającą pogodą - dodaje nasz rozmówca. I wyjaśnia, że park wodny będzie czynny tak długo, jak długo będzie ciepło i słonecznie. Wszystko więc zależy od pogody. Inwestycja powstała w ramach unijnego programu JESSICA. Kosztowała 1 450 000 zł.

Roztańczone zakończenie wakacji w Parku Śląskim

Oprócz basenu, dużą atrakcją w Parku Śląskim ma być organizowane już niebawem (27 sierpnia) zakończenie lata. Mieszkańcy będą mogli pobawić się na potańcówce w rytmach latino, wziąć udział w lekcjach bachaty, zumby czy salsy kubańskiej Atrakcję przygotowuje Szkoła Tańca La Clave z Gliwic. W programie imprezy jest również taneczna siesta w portugalskim rytmie, czyli koncert João de Sousa.

Kinomanów ucieszy z pewnością mikrokino i kino plenerowe, które poprowadzi Instytucja Filmowa SILESIA FILM. Na wieczór organizatorzy przygotowali ogniste fireshow w wykonaniu Inferis Teatru Ognia. - To impreza dla całej rodziny. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tu coś dla siebie - przekonuje Mariusz Wal, chorzowski rzecznik. - Mamy nadzieję, że tego dnia dopisze nam pogoda. W przeciwnym wypadku będziemy ją musieli odwołać - dodaje.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Najnowsze podcasty

Więcej podcastów