W Sosnowcu wakacyjne atrakcje przyjeżdżają autobusem. Objazdowa świetlica rusza w trasę

Podwórkowy MopsikoBus 4 lipca wyjedzie znów na ulice Sosnowca. To inicjatywa sosnowieckiego MOPS-u, która ma aktywnie i twórczo angażować dzieci pozostające w czasie wakacji w domach.

Świetlica na kółkach dotrze do sześciu dzielnic oddalonych od centrum Sosnowca, w których najtrudniej o wakacyjne atrakcje. Pracownicy socjalni i animatorzy MOPS-u przyjadą zabytkowym autobusem i zaangażują dzieci w gry i zabawy na powietrzu. Będą zajęcia plastyczne, sportowe, taneczne, malowanie twarzy, a także poczęstunek i konkursy. Zagra nawet Sosnowiecka Orkiestra Dęta.

- Staramy się integrować i włączać do zabaw nie tylko dzieci, ale także ich opiekunów - rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo - mówi nam Marek Kopczacki, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu. I dodaje: "Fajne jest to, że nie trzeba wybierać się do centrum miasta w poszukiwaniu atrakcji dla dzieci, ale atrakcje przyjeżdżają do nas. Autobusem".

Podwórkowy MopsikoBus 4 lipca wyjedzie znów na ulice SosnowcaPodwórkowy MopsikoBus 4 lipca wyjedzie znów na ulice Sosnowca MOPS Sosnowiec

Podwórkowy MopsikoBus 4 lipca wyjedzie znów na ulice SosnowcaPodwórkowy MopsikoBus 4 lipca wyjedzie znów na ulice Sosnowca MOPS Sosnowiec


Podwórkowy MopsikoBus to wakacyjna inicjatywa, którą MOPS w Sosnowcu organizował już kilka razy. Autobus dostarcza sosnowieckie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej, a MOSiR wspiera akcję organizacyjnie.

Dużo frajdy dostarcza sam zabytkowy jelcz, do którego można wejść, usiąść za kierownicą i jeszcze pobawić się w środku. - W poprzednich latach przychodziło sporo małych dzieci, które w czasie wakacji pozostawały pod opieką starszych osób, głównie dziadków, dla których wyjście z dzieckiem na basen czy nawet spacer to w czasie upału spore wyzwanie. Miały zapewnione kilka godzin świetnej zabawy z rówieśnikami i opiekunami - relacjonuje nasz rozmówca. Dla starszych dzieci ważniejsze bywa poczucie, że - pomimo iż nie wyjechały na wakacje - również spędzają czas ciekawie. Zmniejsza się poczucie wykluczenia, a telewizor i telefon na całe popołudnie idą w odstawkę.

Rozkład jazdy sosnowieckiego MopsikoBusa:

4.07 - Plac zabaw w obszarze Porąbki przy ul. Wiejskiej - impreza plenerowa w godzinach od 12 do 15
11.07 - Park z Kamieniem przy ul. Baczyńskiego, wjazd od ul. Szosowej - impreza plenerowa w godzinach od 12 do 15 rozpocznie się od występu Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.
01.08 - Plac zabaw w rejonie Juliusza przy zbiegu ulic Spadochroniarzy i Obrońców Westerplatte - impreza plenerowa w godzinach od 12 do 15
08.08 - Plac zabaw w rejonie Niwki (wjazd od ulicy Wojska Polskiego) - impreza plenerowa w godzinach od 12 do 15 rozpocznie się od występu Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.
22.08 - Park im. Jacka Kuronia na Kazimierzu parking przy wejściu do parku - impreza plenerowa w godzinach od 12 do 15
29.08 - Park im. Wandy Malczewskiej - wjazd od ul. Dobrzańskiego w rejonie Klimontów - impreza plenerowa w godzinach od 12 do 15 rozpocznie się od występu Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny