Pożar na budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej. Jedna osoba nie żyje

Na budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 w Ossowie, koło Wołomina, wybuchł pożar. Jak poinformowała straż pożarna, na rusztowaniu znaleziono ciało mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 9. - Zapaliła się ściana, na której kładziony był styropian i papa - podał "Gazecie Stołecznej" Wiesław Drosio z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 

Obecnie ogień został ugaszony. Jak przekazał strażak, na rusztowaniu, na wysokości trzeciego piętra, znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny.

Według informacji służb, prawdopodobną przyczyną zdarzenia był wybuch butli z gazem. - Choć będą to ustalać specjaliści - zastrzegł st. bryg. Wiesław Drosio. Na miejscu pracuje policja i prokurator. 

Za budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie odpowiada rząd. Gmach powstaje według planu Czesława Bieleckiego. Według wstępnych planów muzeum miało być oddane do użytku na setną rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920. Ostatecznie w 2020 roku rozpoczęła się dopiero budowa placówki. Wtedy szef MON Mariusz Błaszczak zapowiadał, że chce, by muzeum powstało w ciągu dwóch lat. Wiadomo, że nie uda się tego osiągnąć i w tym roku placówka nie będzie otwarta.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny