Wiadomości lokalne
-
Łódzkie przepychanki o węgiel. "Jeśli tak to będzie wyglądać, to my go dostarczymy na przyszły sezon"
Z zamówionych 4 tysięcy ton węgla do Łodzi dotarł niecały tysiąc. Dlaczego? Miejscy urzędnicy przerzucają winę na Polską Grupę Górniczą, a ta - na miasto. Przez brak komunikacji najbardziej cierpią mieszkańcy.
-
Królów będzie dwóch. Powstaje kopia zabytkowej rzeźby Kazimierza Jagiellończyka
Król Kazimierz Jagiellończyk z Dworu Artusa - zwany kiedyś królem Arturem - będzie miał swojego bliźniaka. Muzeum Gdańska postanowiło zeskanować zabytkową figurę króla i stworzyć jej kopie. Przygotowana replika znajdzie się na nowej wystawie stałej w Twierdzy Wisłoujście. Wcześniej jednak kopia króla zastąpi oryginał, który ma pojechać na wystawę do Krakowa.
-
W urzędzie pracy widać już spowolnienie gospodarcze. "Bezrobocie będzie rosło"
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Bydgoszczy widać już spowolnienie gospodarcze. Choć w mieście stopa bezrobocia wynosi zaledwie 2,2 procent i - nadal jest rekordowo niska - to jest coraz mniej ofert pracy. - Widzimy, że część pracodawców wzięła na przeczekanie, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie zatrudniać nowych osób - prognozuje dyrektor PUP.
-
"To tak jakby zabrać Idze Świątek kort". Toruń zamyka na kilka miesięcy lodowisko
Hokej na lodzie i łyżwiarstwo figurowe w Toruniu ofiarami podwyżek cen prądu. Lodowisko - na którym trenują zawodowi sportowcy - ma być na kilka miesięcy rozmrożone. Przerwanie treningów oznacza jednak regres dla zawodników. - To tak jakby Idze Świątek zabrać kort albo piłkarzom stadion - tłumaczą rozgoryczeni trenerzy.
-
Popularny lekarz organizuje koncert dla WOŚP. "Potrzebujemy sprzętu dla osób w najcięższym stanie"
Dwa tygodnie przed finałem Łódź zaczyna grać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z inicjatywą wyszedł lekarz Tomasz Karauda, który wielokrotnie miał do czynienia z osobami w ciężkich stanach po sepsie. - Łódź to dobre miejsce dla ludzi o otwartym sercu, dlatego organizujemy tutaj imprezę charytatywną - mówi.
-
"Pamięć o Pawle Adamowiczu wciąż jest żywa". Czwarta rocznica tragicznych wydarzeń w Gdańsku
Złożenie kwiatów w miejscu zamachu, prezentacja laureata specjalnej nagrody i manifestacja #StopHejt - to część wydarzeń związanych z 4. rocznicą tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz został zaatakowany na oczach tłumu 13 stycznia 2019 roku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oskarżony o zabójstwo Stefan W. do dzisiaj nie został osądzony.
-
"Trzeba zrobić dym. To nie jest obora ani fabryka gwoździ". Fatalna sytuacja szpitala w Rybniku
Organizacje związkowe działające w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku biją na alarm. Ich zdaniem kondycja placówki jest fatalna, a dyrekcja zapowiada cięcia płac.
-
Radni zaskarżyli łódzki oddział TVP. "Dłużej nie będziemy czekać. Idziemy do sądu"
Ujawnienia wyników audytu przeprowadzonego po zmianie dyrektora w TVP3 Łódź domagają się łódzcy radni. Jak mówią, czekają już "wystarczająco długo". Skarga w tej sprawie trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
-
Fundacja Kai Godek znów pikietowała przed liceum. "Jestem zdruzgotana, że miasto na to pozwala"
Aktywiści z fundacji Kai Godek ponownie pojawili się przed II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Lublinie. Tak jak wcześniej, przyszli z homofobicznymi i transfobicznymi hasłami. Miasto przekonuje, że zgromadzenie odbyło się zgodnie z prawem i rozwiązać go nie można było. Młodzież nie kryła oburzenia.
-
Drogowa rewolucja wzdłuż Bałtyku trwa. Jest zgoda na kolejny fragment trasy S6 na Pomorzu
W ciągu trzech lat ekspresowa trasa łącząca Trójmiasto ze Słupskiem ma zostać ukończona. Wojewoda pomorski podpisał właśnie zgodę na budowę pierwszego fragmentu drogi S6, będącego kontynuacją oddanej przed świętami Trasy Kaszubskiej. Inwestycja znacznie ułatwi podróżowanie po wybrzeżu, zwłaszcza w sezonie turystycznym.
DOSTĘP PREMIUM
-
''Po przekroczeniu granicy jest zupełnie inny świat". Dzieci z Ukrainy znalazły schronienie w Lublinie
W Lublinie, po wielu miesiącach przygotowań, ruszył dom dla dzieci i młodzieży z ukraińskich domów dziecka i dużych rodzin zastępczych. Obecnie jest w nim 22 dzieci i pięcioro dorosłych. - Czekamy na kolejne osoby - mówi dyrektor domu Adam Jaszczuk.
-
Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymuje leczenie onkologiczne. "Nie możemy się nadal zadłużać"
Ponad stu pacjentów onkologicznych od marca przestanie być leczonych przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Placówka przekonuje, że nie dostaje od Narodowego Funduszu Zdrowia wystarczających środków.
-
Muzeum POLIN szuka wolontariuszy. Akcja Żonkile wychodzi poza Warszawę
To już jedenasty raz, kiedy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję Żonkile. Co roku, 19 kwietnia, wolontariusze na ulicach Warszawy rozdają żółte papierowe kwiaty. Ten rok będzie wyjątkowy, bo w kwietniu minie dokładnie 80 lat od wybuchu powstania w getcie warszawskim.
-
Są zarzuty za napaść na ukraińską rodzinę w centrum Lublina. Śledczy szukają świadków
Zarzuty związane z popełnieniem przestępstw z nienawiści usłyszeli dwaj mieszkańcy Lublina. Na przystanku w centrum miasta mieli oni pobić rodzinę z Ukrainy: dwie kobiety i nastolatka. Śledczy apelują o zgłaszanie się osób, które w sobotę wieczorem były w okolicy przystanku przy ul. Królewskiej i widziały całe zajście.
-
Ceny najmu przestały rosnąć. "Podwyżki byłyby nieakceptowalne dla wynajmujących"
Mimo inflacji ceny najmu mieszkań w Szczecinie nie powinny już rosnąć. Zdaniem ekspertów powodów jest przynajmniej kilka, a najważniejszy to fakt, że lokatorów nie stać na dalsze podwyżki. Poza tym na rynku najmu pojawił się nowy, istotny gracz.
-
Łódzkie zyskało nowoczesny oddział do rehabilitacji pocovidowej. "Podnosimy standard opieki"
W Szpitalu Biegańskiego, który wcześniej był głównym w Łodzi szpitalem dla pacjentów z COVID-19, otwarto nowoczesny oddział rehabilitacji kardiologicznej. Jest on niezwykle ważny właśnie dla pacjentów, którzy przeszli koronawirusa i choroba wywołała u nich różnego rodzaju powikłania.
-
Bony za plastikowe butelki i puszki. Na Śląsku testują system kaucyjny. "Pierwszy w Polsce"
Nowy system kaucyjny ruszył w województwie śląskim. Od środy w dziesięciu miastach, w sklepach jednej z sieci hiper- i supermarketów, można oddawać butelki plastikowe oraz puszki aluminiowe po napojach.
-
"Nie chcę być frajerem, który kupi usługę za drogo". Prezydent Bydgoszczy stawia ultimatum
Prezydent Bydgoszczy daje miesiąc Miejskim Zakładom Komunikacyjnym na podjęcie decyzji, jaką chcą podpisać umowę na obsługę 75 procent linii autobusowych. Miejska spółka chce dostać o 21 procent więcej, niż ma drugi, prywatny przewoźnik. Ratusz przekonuje, że nie ma tyle pieniędzy.
-
"Zastanawiałam się, czy umieram". Polską wolontariuszkę ranną na wojnie w Ukrainie czeka długie leczenie
Stabilny jest stan dwojga polskich wolontariuszy, którzy z Bachmutu trafili do szpitala w Lublinie. Gdy byli w Ukrainie, zostali poranieni odłamkami pocisku. Mężczyzna jest w lepszym stanie, kobietę czeka dłuższe leczenie i rehabilitacja.
-
"Patrzyliśmy na tę kartkę z mężem i zastanawialiśmy się, jak damy radę". Olbrzymie podwyżki za czynsz
- Jedna emerytura pójdzie na mieszkanie, druga na życie. Mamy szczęście, że jest nas dwoje. Co mają zrobić osoby samotne? - pytają mieszkańcy jednego z bydgoskich osiedli. Od stycznia dostali rekordowe podwyżki czynszu. Szukają pomocy u prawnika.
Serwis informacyjny
Najnowsze podcasty
-
-
09:20EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka
"Rząd robi prezenty przedwyborcze, jak laptopy, zupełnie bez kalkulowania tego, jaki to ma wpływ na edukacje"
-
09:00EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka
Rząd zmienia zdanie w sprawie wiatraków. R. Baniak: "to rząd mówił, że potrzebuje KPO, wiec nie rozumiem tego dualizmu myśleniowego"
-