Wiadomości lokalne
-
Przez tydzień bez dostępu do pieniędzy. Sprawę nagłośniła w sieci, bank przeprasza
Daria dostała informację, że jej konta bankowe zostaną zablokowane, jeśli nie dostarczy wizy. Jest Białorusinką, ale ma też polskie obywatelstwo i - jak mówi - nie posiada już wizy. Kiedy jej pieniądze zostały zablokowane, sprawę postanowiła nagłośnić w mediach społecznościowych.
-
Gdynia. Mały potok mocno daje się we znaki mieszkańcom. Jest nadzieja na zmianę
Wody Polskie zapowiadają rozwiązanie problemu Potoku Demptowskiego w Gdyni. W pierwszym etapie uciążliwa dla mieszkańców rzeczka zostanie poddana hydrologicznej ekspertyzie. Jej twórcy czekają też na uwagi lokalnej społeczności.
-
Łódź. Kręcą kilometry, by pomóc dzieciom chorym na raka. Można dołączyć w każdej chwili
Fundacja "Krwinka", pomagająca dzieciom chorym na raka, po raz kolejny prowadzi akcję "Czas na LoveR". Chodzi o przejechanie jak największej liczby kilometrów, a następnie wpłacenie darowizny za każdy pokonany kilometr. - Liczy się każdy uczestnik - zachęcają organizatorzy.
-
Elewacja z poduszek i fotowoltaika na dachu. Nowy budynek Centrum Nauki Kopernik już gotowy
Ruszyły prace nad wyposażaniem Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. To nowy i nowoczesny budynek Centrum Nauki Kopernik. Uroczyste otwarcie zaplanowane jest w listopadzie. W nowych pomieszczeniach powstawać będą eksponaty, pomoce edukacyjne, scenariusze warsztatów i zajęć.
-
Bydgoszcz. Szukają wolontariuszy, którzy nauczą Ukraińców języka. "Przyjmiemy każdego, kto mówi poprawnie po polsku"
W Bydgoszczy poszukiwani są wolontariusze, którzy mogliby poprowadzić kursy nauki języka polskiego dla Ukraińców. Od kilku miesięcy organizuje je dla uchodźców Stowarzyszenie Śródmiejskie. - Przyjmiemy każdą liczbę chętnych - mówią nam społecznicy.
-
Śmieciowa rewolucja w Chełmie. Kosze pod ziemią i nowy punkt. Ma być bardziej estetycznie
W Chełmie na Lubelszczyźnie rozpoczął się montaż podziemnych śmietników. To nowość. Kosze pod powierzchnią mają mniej rzucać się w oczy. Docelowo znajdą się w siedmiu lokalizacjach. Dołączą do nich też pojemniki półpodziemne. Wszystko w ramach nowego przetargu na selektywną zbiórkę odpadów.
-
Kolejny zwodzony most w Gdańsku. "Jest mocny, wytrzymały i będzie służył sto lat"
Most Stągiewny w okolicy ścisłego centrum Gdańska oficjalnie otwarty. Wyremontowana przeprawa jest częścią większego projektu, związanego z zabudową Wyspy Spichrzów. Po 70 latach most znowu jest zwodzony.
-
Kraków cały czas sprząta po nawałnicy z lipca. Kiedy będzie można wejść do lasów?
W Krakowie wciąż trwa usuwanie połamanych drzew i gałęzi po nawałnicy, która przeszła nad miastem 23 lipca. W wielu miejscach obowiązuje zakaz wstępu do lasu. Niedostępne są też niektóre place zabaw. Miasto apeluje do mieszkańców, by nie utrudniali sprzątania, i planuje pomóc spółdzielniom oraz osobom prywatnym w odtworzeniu zieleni.
-
Tankują i odjeżdżają. "Czasami są w maseczkach, niby dbając o zdrowie". Rośnie liczba kradzieży na stacjach
Wysokie ceny paliw spowodowały, że coraz więcej osób decyduje się na kradzież benzyny. Czasami są to zorganizowane grupy, ale często - zwykli kierowcy. Tankują z reguły za 200 czy 300 zł. - Bywa, że udaje się na czas wezwać policję, bo widzimy, że ktoś się dziwnie zachowuje. Ale najczęściej tankują i odjeżdżają - mówi nam pracownik stacji.
-
Łódź. Nowy neon już świeci. Miejsce wybrano nieprzypadkowo
Pry ulicy Żwirki w Łodzi świeci już nowy neon. Ma on upamiętniać Jana Sztaudyngera, słynnego poetę i fraszkopisarza. Jego twórcą jest Bartek Bojarczuk, jeden z najlepszych polskich grafików.
DOSTĘP PREMIUM
-
Koniec z fuszerką na Starym Rynku w Bydgoszczy? Kolejna próba wyczyszczenia brudnych płyt
W środę w Bydgoszczy rozpoczęło się czyszczenie granitowych płyt na Starym Rynku. To już kolejna próba pozbycia się szpecących plam, które pojawiły się na płytach tuż po ich zamontowaniu w 2019 roku. Prace gwarancyjne potrwają miesiąc.
-
Wyprzedzał przez drogę dla rowerów, na podwójnej ciągłej. Policja dotarła do niego dzięki filmikowi w sieci
Utratą prawa jazdy i mandatem w wysokości blisko 4 tys. złotych skończyło się szaleńcze wyprzedzanie przez 27-latka ze Starego Sącza. Kierowca mknął mimo podwójnej ciągłej, zahaczając o drogę dla rowerów. Jego rajd zarejestrował świadek zdarzenia i nagranie wrzucił do sieci.
-
Miały być dla urzędników, a trafią do dzieci. "To prezent od wszystkich mieszkańców Gdańska"
Gdańskie placówki opiekuńcze przejęły sprzęt komputerowy, który urząd miasta otrzymał w nagrodę za cyfrową aktywność podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Laptopy i tablety będą służyły nie urzędnikom, a dzieciom.
-
Lubelskie. Ogromne zainteresowanie dodatkiem 300 plus. Złożono prawie 100 tysięcy wniosków
Do lubelskiego oddziału ZUS wpłynęło już prawie 100 tysięcy wniosków w sprawie programu "Dobry start". Obejmują one blisko 130 tysięcy dzieci. Jak słyszymy w placówce, zainteresowanie jest ogromne. O wypłatę 300 złotych dla dziecka mogą ubiegać się też uchodźcy z Ukrainy.
-
"Zapasy krwi na Śląsku są większe niż w ubiegłych latach". Operacje odbywają się planowo
Mimo wakacji na Górnym Śląsku udaje się utrzymać stabilną sytuację, jeśli chodzi o zapasy krwi. - Jest lepiej niż w ubiegłych latach, a wśród krwiodawców jest coraz więcej młodych ludzi - słyszymy. Nie znaczy to jednak, że krew nie jest potrzebna.
-
Jeden z najstarszych mostów we Wrocławiu idzie do remontu. Będą utrudnienia
Most św. Klary o remont prosił się od dawna i wreszcie się doczekał. W nocy ze środy na czwartek ekipa rozpocznie prace, a popularna przeprawa zostanie zamknięta. I tak aż do grudnia.
-
Wypadków mniej, ale więcej ofiar. Policja z Podkarpacia podsumowuje lipiec na drogach
Policjanci z Podkarpacia podsumowali dla nas pierwszy wakacyjny miesiąc na drogach. Ze wstępnych danych wynika, że w tym roku było mniej wypadków, a także mniej - w porównaniu z lipcem 2021 roku - rannych. Niestety, zginęło więcej osób niż w tym samym czasie ubiegłego roku.
-
Bydgoszcz. 300 osób dziennie w kolejce po żywność. "Co czwarty to Polak"
Przed punktami wydawania darów dla uchodźców z Ukrainy ustawiają się długie kolejki. Wśród potrzebujących jest coraz więcej Polaków, którzy - przez drożyznę i rosnące raty kredytów - znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej. - Kiedyś byli to pojedynczy ludzie, dziś to już 25 procent wszystkich zgłaszających się do nas po pomoc - słyszymy od społeczników.
-
Rzeszów. Już można szczepić się czwartą dawką. Chorych na COVID-19 coraz więcej
Rośnie liczba zachorowań na koronawirusa na Podkarpaciu, a pierwsze szpitale wprowadzają zakaz odwiedzin. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie ruszyły za to szczepienia czwartą dawką.
-
Łódzkie. Środek lasu i znikąd pomocy. 61-latka musiała wzywać policję
61-latka zabłądziła w lesie niedaleko Żarnowa w województwie łódzkim. Wystraszyła się i zadzwoniła na policję. - Na szczęście pomyślała o tym, by wezwać pomoc, zanim zrobiło się ciemno - zaznacza funkcjonariuszka i radzi, co robić, aby nie zgubić się podczas leśnych wycieczek.