Szczecin
-
Szpital dostał spadek od znanego kapitana. "To wielki gest, nie tylko finansowy"
Szpital Wojewódzki przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie otrzymał spadek. 60 tysięcy dolarów w testamencie zostawił placówce znany kapitan żeglugi wielkiej Zbigniew Sak. - To wielki gest. Dziękujemy w imieniu szpitala i naszych pacjentów - cieszą się przedstawiciele szpitala.
-
"Rzeźnik z Niebuszewa" na dużym ekranie. "Ta historia do dziś budzi grozę w mieście"
Miał brutalnie mordować ludzi. Za zabójstwo sąsiadki został skazany na karę śmierci - o "rzeźniku z Niebuszewa" mieszkańcy Szczecina mówią do dziś, choć od tragicznych wydarzeń minęło 70 lat. W czwartek premierę ma film inspirowany historią Józefa Cyppka. - To arcyszczecińska produkcja - mówi jego reżyser.
-
Polscy lekarze chcą pracować za Odrą, ale mają pod górkę. "Procedury mogłyby być dopełniane szybciej"
Polscy lekarze, którzy chcą pracować w szpitalach po niemieckiej stronie, mają coraz trudniej ze względu na piętrzące się procedury. Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie chce rozpoczęcia w tej sprawie dialogu ze swoim odpowiednikiem w Rostocku i lokalnym rządem Meklemburgii Pomorza-Przedniego.
-
"Boże, dodaj mi sił, bo zostanę w tej kabinie jak w trumnie". 30 lat od katastrofy Heweliusza
30 lat temu na Bałtyku zatonął prom Jan Heweliusz. Była to największa katastrofa polskiej żeglugi po II wojnie światowej. Zginęło 55 osób, uratowało się zaledwie 9. - Aż sam się dziwię, że przez cały czas nie wpadłem w panikę. Cały czas na chłodno, myślałem jak się wydostać z tej pułapki. I udało się - opowiada marynarz Edward Kurpiel, jeden z uratowanych.
-
Ceny najmu przestały rosnąć. "Podwyżki byłyby nieakceptowalne dla wynajmujących"
Mimo inflacji ceny najmu mieszkań w Szczecinie nie powinny już rosnąć. Zdaniem ekspertów powodów jest przynajmniej kilka, a najważniejszy to fakt, że lokatorów nie stać na dalsze podwyżki. Poza tym na rynku najmu pojawił się nowy, istotny gracz.
-
Sylwester nad morzem. Drogo i tłoczno. "W większych kurortach już dwa tygodnie temu zabrakło miejsc"
Nie tylko góry, ale i morze wybierają Polacy na sylwestra. W większych kurortach już dwa tygodnie temu zapełniła się większość miejsc przygotowanych na koniec roku. Wyjazdy na ostatnią chwilę są jeszcze możliwe. Na witanie Nowego Roku z szumem fal w tle trzeba jednak zarezerwować niemałe kwoty.
-
Tragiczna sytuacja w gastronomii. "Z rynku może zniknąć nawet co trzecia restauracja"
- Cyferki się nie zgadzają, logika wygrała z sercem - mówi właścicielka restauracji w Szczecinie, która lada moment przestaje działać. Przedsiębiorcy podkreślają, że cała branża jest w kryzysie i potrzebuje pilnej pomocy.
-
Szczecin. Jedyny taki most kolejowy w Europie przechodzi do historii
Jedyny czynny kolejowy most zwodzony w Polsce, a jednocześnie jedyny z napędem mechanicznym w Europie - most nad Regalicą (Odrą Wschodnią) w szczecińskich Podjuchach powoli przechodzi do historii. Za kilka dni przejadą po nim ostatnie pociągi.
-
Szczecin z kryzysowym budżetem na przyszły rok. "Można zapomnieć o nowych inwestycjach"
To budżet kryzysu finansów samorządowych - tak władze Szczecina nazywają budżet na 2023 rok. Jak mówią, niekorzystny wpływ na lokalne finanse ma inflacja i zrzucanie przez rząd na samorządy kosztownych zadań. Nie będzie nowych inwestycji, ucierpi też kultura.
-
Karp za 90 złotych. "To jest teraz ekskluzywna ryba"
Sprzedawcy nie pozostawiają wątpliwości: w tym roku na wigilijnych stołach ryb będzie mniej. Ceny są dużo wyższe, więc na słynnego karpia już nie każdy może sobie pozwolić. - Filet to koszt 86 złotych za kilogram. Cena w ciągu roku podskoczyła o 80 procent - mówi nam właściciel jednego ze sklepów rybnych w Szczecinie.
DOSTĘP PREMIUM
-
Parkowanie w Szczecinie. Drobne pomyłki już nie będą tak słono kosztować
Od poniedziałku w Szczecinie obowiązuje liberalizacja przepisów dotyczących parkowania. Po licznych skargach kierowców, teraz będzie większa szansa na uznanie reklamacji w przypadku niewielkiej pomyłki. Mniej kosztowne dla portfeli kierowców będzie też pomylenie stref, o co w tym mieście nietrudno.
-
Przedsiębiorcy za relokacją uchodźców. "Jest obawa, że w mniejszej miejscowości nie ma pracy, a to nieprawda"
Już 30 tysięcy uchodźczyń wojennych z Ukrainy pracuje na Pomorzu Zachodnim. Pracy wciąż poszukuje co najmniej 3 tysiące. Ta - według ekspertów - czeka, ale w mniejszych miastach. - Potrzebny jest systemowy program relokacji - mówi Hanna Mojsiuk, prezeska Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.
-
Polskie i niemieckie lodołamacze już w gotowości. "Tylko czekamy, aż zamarznie Odra"
Lodołamacze w bazie w Szczecinie gotowe są już do akcji lodołamania. W tej chwili nurt na Odrze płynie wartko, ale aktualna pogoda i prognozy na najbliższe dni wskazują, że niedługo kruszenie lodu będzie niezbędne. Tej zimy po raz pierwszy od lat na wody nie wypłyną wysłużone jednostki z '69 i '70 roku.
-
Kolejki na pół sklepu, awantury i wyzywanie pracowników. "Im bliżej świąt, tym więcej nerwów"
Sklepy przeżywają oblężenie. Pracownicy dyskontów są przeciążeni liczbą obowiązków, a od klientów mogą prędzej liczyć na obelgi niż dobre słowo. Do stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom w Szczecinie spływa rekordowa liczba skarg. A to zaledwie początek, bo szczyt zakupowego szaleństwa dopiero przed nami.
-
Mniej ofert, a więcej chętnych do pracy sezonowej przed świętami. "Nie ma mowy o zaciętej walce"
W tym roku jest mniej ofert niż chętnych do przedświątecznej pracy sezonowej. Nadal jednak można znaleźć coś dla siebie i dorobić. Czekają przede wszystkim oferty dla "pomocników Mikołaja": pakowaczy, magazynierów czy kurierów.