Wrocław
-
Wielki powrót po 20 latach. Pociągiem do Karpacza jeszcze w tym roku
Wszystko wskazuje na to, że po ponad 20 latach do Karpacza wrócą regularne połączenia kolejowe. To dobra wiadomość dla turystów i przedsiębiorców z karkonoskiego kurortu. Pociągi mają pojechać po zmodernizowanej linii kolejowej numer 340. Według władz województwa dolnośląskiego pierwsze składy ruszą już w grudniu.
-
MPK Wrocław zawiadamia UOKiK w sprawie działań Orlenu. "To okradanie nas przez partię władzy"
"W związku z polityką prowadzoną przez PKN Orlen, w samym grudniu MPK Wrocław zapłaciło prawie milion złotych więcej za olej napędowy niż wynosiłaby ta cena na podstawie warunków umowy z poprzednim dostawcą" - informuje spółka. Jej prezes Krzysztof Balawejder wystąpił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o "pilne zbadanie praktyk monopolistycznych" Orlenu.
-
Wrocław. Protest psychoterapeutów. "Ministerstwo chce wprowadzić szkodliwe rozwiązania"
Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić specjalizację z psychoterapii. - To nie jest krok w dobrą stronę - odpowiadają psychoterapeuci i przekonują, że zamiast być lepiej, będzie gorzej. "Protestujemy wobec wprowadzenia tak szkodliwego rozwiązania" - piszą w przygotowanej petycji.
-
Przed wywózką uratowały go odmrożenia. Imigrant z Ghany walczy o sprawne nogi
Uciekł z Ghany do Europy, bo wierzył, że tu zrobi piłkarską karierę. Na polsko-białoruskiej granicy brutalnie zderzył się z rzeczywistością. Dziś zamiast walczyć o puchary w piłce nożnej, walczy o sprawne nogi. - To, co spotkało Justlorda, jest trudne do wyobrażenia. Nie można uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w Europie w XXI wieku - mówi prof. Urszula Glesk, która pomaga chłopakowi.
-
W Starej Kopalni w Wałbrzychu będą majsterkować i odkrywać. "Każdy znajdzie coś dla siebie"
W Starej Kopalni w Wałbrzychu otwarta została Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności - SOWA. To lokalne centrum nauki, które powstaje w ramach większej inicjatywy, dzięki ministerstwu i popularnemu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
-
Pięściarz nowym wicedyrektorem IPN we Wrocławiu. "Posiada stosowne wykształcenie wyższe"
Wieloletni pięściarz Marcin Marczak został delegowany na stanowisko zastępy dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Rzecznik IPN przekonuje, że nowy wicedyrektor ma do pełnienia tej funkcji stosowne kwalifikacje.
-
Jeden z najstarszych mostów we Wrocławiu idzie do remontu. Będą utrudnienia
Most św. Klary o remont prosił się od dawna i wreszcie się doczekał. W nocy ze środy na czwartek ekipa rozpocznie prace, a popularna przeprawa zostanie zamknięta. I tak aż do grudnia.
-
"Korytarze są tak wąskie, że nie można przejść z noszami". Najstarszy szpital onkologiczny doczeka się nowej siedziby
We Wrocławiu powstanie jeden z najnowocześniejszych szpitali w Europie. To ważna wiadomość, bo teraz chorzy na nowotwory leczą się tu w najstarszym w Polsce szpitalu onkologicznym.
-
Wrocław. Wacław Chlipał z ekipą zawitali do punktów dla uchodźców. "Dzieci, które przestają się bać, chcą się bawić"
Zwykle odwiedzają szpitale dziecięce, ale odkąd wybuchła wojna - regularnie pojawiają się także w ośrodkach dla uchodźców. Klowni medyczni z Fundacji Czerwone Noski dotarli już do blisko 900 dzieci w 19 takich ośrodkach w całym kraju. We Wrocławiu działają m in. w punkcie noclegowym przy Grochowej i w Hali Orbita.
-
"Są w traumie, z lęku robią straszne rzeczy". Niosą pomoc ukraińskim dzieciom z autyzmem
- Chyba nikt z nas się nie spodziewał, że zostaniemy swego rodzaju nieformalnym centrum ewakuacji z Ukrainy rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu - mówi Joanna Ławicka, prezeska Fundacji Prodeste z Wrocławia. Jej działacze dwoją się i troją, by pomóc młodym Ukraińcom. I to jak najszybciej, bo w przypadku dzieci z autyzmem czas odgrywa ogromną rolę.
-
"Piroman" Macron tylko "dolewa oliwy do ognia". Ekspert ostrzega. "To idzie w stronę jakichś śmierci"
-
Szokujące rekolekcje w Toruniu. Kobieta poniżana przed ołtarzem. Będzie wniosek do prokuratury
-
To nie broni jądrowej Putina należy się bać. Gen. Komornicki wskazuje "największe zagrożenie" dla Polski
-
Rafał Trzaskowski lepszym kandydatem na premiera niż Donald Tusk? [Sondaż dla TOK FM i OKO.press]
-
We Wrocławiu będą pilnować pomnika Jana Pawła II. "Bo wandale będą chcieli go zniszczyć"
- Użytkowanie wieczyste do likwidacji. Morawiecki wyliczył, kto na tym skorzysta
- Ukraina. W okupowanym Melitopolu Rosjanie przygotowują fikcyjne wybory regionalne
- W aucie osobowym wiózł do babci siedmioro dzieci. Jedno na stojąco w bagażniku
- 17-latek nakleił na kanapkę promocyjną naklejkę. Grozi mu więzienie, bo "naraził sklep na stratę 5,49 zł"
- 20-latek schował się przed policjantami w szafie. Kryjówkę zdradził kot
-
"Te dzieci się nie pomieszczą, nie ma siły". Miejsca w szkołach znalazło na razie niewielu młodych Ukraińców. Jaki jest plan?
- Ja sobie nie wyobrażam, że po traumie, jaką te dzieci przeszły, nagle trafiają do klasy, w której nikogo nie znają, niczego nie rozumieją. Wrzucanie ich do systemu, w którym się gubią, to dla nich dodatkowy stres - mówi Kamila Kamińska-Sztark, pedagożka z Wrocławia, w kontekście przygotowania polskiego systemu edukacji do przyjęcia dzieci z Ukrainy. Do wrocławskich szkół i przedszkoli zgłosiło się już ponad 1,5 tysiąca takich uczniów.
-
Wrocław. Chore na nowotwory dzieci z Ukrainy będą leczone w Przylądku Nadziei. "Bez naszej pomocy nie przeżyją"
Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu przyjmuje dzieci chore onkologicznie z Ukrainy. Jeszcze we wtorek trójka małych pacjentów, które wymagają przeszczepów szpiku i kontynuacji leczenia, ma trafić pod opiekę Przylądka Nadziei.
-
Wrocław. Po słowach ministra coraz mniej osób zgłasza się po drugą dawkę. "Widzimy taką tendencję"
- Po tym jak minister Adam Niedzielski zapowiedział koniec pandemii, część ludzi przestała zgłaszać się po drugie dawki szczepionki. Widzimy taką tendencję - mówi Edwin Kuźnik, koordynator szczepień w największym punkcie we Wrocławiu.