Łódź
-
Tu znajdzie schronienie osoba uciekająca przed przemocą. W Łodzi powstaje Centrum Interwencji Kryzysowej
Bezpłatnie i bez skierowania będzie można uzyskać pomoc w powstającym w Łodzi Centrum Interwencji Kryzysowej. Na wsparcie, jak słyszymy, będzie mógł liczyć każdy, kto znajdzie się w kryzysie - straci dach nad głową albo będzie uciekać przed przemocą.
-
Przebiegł 10 maratonów w 10 dni i zebrał 40 tysięcy złotych. "Mogło się zakręcić w głowie"
Jak zapowiadał, tak zrobił. Przemysław Antczak przebiegł 10 maratonów w 10 dni. - Prawie nigdy nie biegłem sam. Wspierali mnie inni biegacze i kibice. To była niesamowita przygoda - mówi biegacz. Akcja miała wymiar charytatywny. Na leczenie chorej Milenki i Miłosza udało się zebrać ponad 40 tys. złotych.
-
Czarnek mówił o Łodzi, radni sprawdzili liczby. "Dobrobyt, który przedstawił, jest tak naprawdę biedą"
Radni z Łodzi skarżają Przemysława Czarnka o manipulację. Chodzi o sejmowe wystąpienie, w którym minister edukacji powoływał się na przykład Łodzi. - Chcemy przypomnieć, że subwencja, którą przekazuje rząd, nie pokrywa w całości kosztów utrzymania edukacji - argumentują.
-
W tym regionie mieszkańcy częściej cierpią na zaburzenia lękowe i depresyjne. "Zaszłości historyczne"
Tylko w ubiegłym roku tzw. epizod depresyjny potwierdzono u ponad 3 tys. mieszkańców regionu łódzkiego, a u prawie 3,5 tys. pacjentów stwierdzono nawracające zaburzenia depresyjne. To tylko jedna z chorób psychicznych, z którą borykają się mieszkańcy województwa łódzkiego. Skąd właśnie tu tak dużo zaburzeń psychicznych?
-
Najbardziej krzywy chodnik jest na Milionowej. Mieszkańcy Łodzi wskazali miejsca, za które się wstydzą
W Łodzi przeprowadzono drugą edycję plebiscytu "Brudna Miotła". Jurorami byli mieszkańcy miasta. Wybrano m.in. najbardziej dziurawą ulicę, najbardziej krzywy chodnik i najbardziej zaniedbaną nową inwestycję. Plebiscyt zorganizowało Stowarzyszenie "Łódź Cała Naprzód!".
-
W Łodzi kolejne niezwykłe znalezisko. Skrywa historię, którą mało kto zna
W okolicach ulicy Skrzywana w Łodzi odkryto kanał dawnej rzeczki Wólki. - Pod ziemią w Łodzi mamy drugie miasto. Jego ulice wyznaczają stare pofabryczne i te współczesne kanały - mówi Miłosz Wika z łódzkich wodociągów.
-
Przyszedł na policję szukać noclegu. Gdy mu odmówili, wyciągnął biały proszek
20-latek pokłócił się ze swoją rodziną i nie miał gdzie spać. Wpadł na pomysł, że spędzi noc w areszcie. Policjanci jednak nie wykazali entuzjazmu. Wtedy mężczyzna przedstawił dowód świadczący o tym, że popełnił przestępstwo.
-
"To wszystko powinno gruchnąć". Słynny nauczyciel od siedmiu przedmiotów o potrzebie nowego systemu edukacji
Za brak atrakcyjności zawodu nauczyciela odpowiadają nie tylko marne pieniądze. To zawód wypalony, który potrzebuje wsparcia psychicznego - mówi nam Marcin Józefaciuk, wicedyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi, który naucza aż siedmiu przedmiotów.
-
Kradną, co popadnie. Plaga złodziei w Łódzkiem
Jeden kradł telefony, a drugi rowery. Wszystkich pobił złodziej, który ukradł z budynku części metalowe, a przed policjantami uciekał boso. W ostatnim tygodniu policjanci z Łodzi i regionu byli kilkukrotnie alarmowani o włamaniach. Świadkami byli mieszkańcy lub monitoring.
-
"Walczymy o każdego kociaka, również tego chorego czy kalekiego". Teraz w tej walce można pomóc
- Ludzie pozbyli się tych kotów, gdy okazało się, że się "zepsuły" - mówi pani Iza, opiekunka kilku futrzaków i prowadząca w Łodzi fundację Kocia Mama. Organizacja ratuje osierocone maluchy, finansuje skomplikowane operacje i szuka nowych domów. Tym razem ze specjalną akcją wychodzi też do mieszkańców.
-
TSUE wydał wyrok w sprawie o reformę polskiego sądownictwa
-
Polscy ochotnicy zaatakowali terytorium Rosji? Jest komentarz Rosjan
-
Prof. Markowski ostrzega przed "oszustwami wyborczymi, które się szykują". Jaką przewagę musi mieć opozycja w wyborach?
-
Był nacjonalistą, aż poznał lewaczkę. "Szedłem z nią do łóżka, a potem się z tego spowiadałem"
-
Wyrok TSUE miażdży PiS-owską reformę sądownictwa. "Znów mogą czekać nas kary"
- "Weaknesses" - jak sprytnie mówić o swoich słabościach
- Ziobro grzmi po wyroku. Atakuje TSUE. "Główny sąd europejski jest skorumpowany"
- Nagła zmiana pogody przed długim weekendem. IMGW: W drugiej połowie tygodnia opady i burze z gradem i ulewami
- Europa znów chętnie wsiada do pociągów, zwłaszcza nocnych. A w Polsce mamy do czego wsiąść?
- Kto stoi za atakami dronów w Rosji? CNN: Ukraina ma tam sieć agentów
-
Co dwie godziny do szpitala trafia ktoś z udarem. W Łódzkiem statystyki są zatrważające. Potrzebny był nowy oddział
Tylko w ubiegłym roku do szpitali w regionie łódzkim trafiło ponad 4 tysiące pacjentów z udarem mózgu. - W tym przypadku czas ma ogromne znaczenie - mówią lekarze. Dlatego najlepiej, by możliwość uzyskania fachowej pomocy była jak najbliżej. Nowy oddział udarowy powstał właśnie w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. Ma zabezpieczać mieszkańców z południowo-wschodnich powiatów regionu.
-
Ponad 1000 jaj i 400 litrów żurku. W Łodzi trwa wielkie świąteczne gotowanie. Kto to wszystko zje?
- Największym wyzwaniem jest przygotowanie sałatki warzywnej. Trzeba ją zrobić na ostatnią chwilę, aby się nie zepsuła - mówi szefowa kuchni, która przygotowuje wielkie Miejskie Śniadanie Wielkanocne w hali Expo. Zasiądzie do niego 450 osób. Do 100 kolejnych trafią paczki.
-
Pobiegnie 10 maratonów w 10 dni. "To będzie ciężka walka, wiele rzeczy może pójść nie tak"
Organizator charytatywnych maratonów Przemysław Antczak - przy współpracy z pabianickim klubem "O co biega" - w ciągu 10 dni zamierza przebiec aż 10 maratonów. Będzie biegał w kilku miejscowościach w województwie łódzkim. Wyzwanie połączył ze zbiórką charytatywną. Za każdy maraton firmy wpłacą datki na rzecz dwójki potrzebujących dzieci.
-
Strażacy ratowali nastolatków, których wciągało bagno. "Takiej akcji nie mieliśmy jeszcze nigdy"
Ponad 50 strażaków walczyło o życie dwóch chłopców, którzy podczas spaceru zagubili się na podmokłym terenie. Akcja ratownicza trwała kilka godzin. Czas miał ogromne znaczenie, bo robiło się ciemno, a nastolatkowie wpadli w hipotermię.
-
Sukces programu in vitro w Łodzi. "W każdym miesiącu rodzi się kilkoro dzieci"
- Nie ma się co zastanawiać, trzeba inwestować w in vitro, bo daje efekty - mówią samorządowcy z Łódzkiego. W miejskim programie jest jeszcze 50 miejsc dla par. Dzięki in vitro w Łodzi do tej pory urodziło się 427 dzieci. Program realizowany jest również w innych miejscowościach w regionie.