Łódź
-
Plaga wulgaryzmów na ścianach łódzkich kamienic. "Najczęściej pojawia się motyw męskiego członka"
Kolorowa Tolerancja, czyli cykliczna, coroczna akcja prowadzona w Łodzi od 1999 roku, ma uczyć szacunku do innych. W tym roku motywem przewodnim jest integracja polsko-ukraińska. Dlatego na jednym z budynków w miejsce bazgrołów i wulgaryzmów pojawią się barwy Polski i Ukrainy. 21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową.
-
Wypisują na receptach uśmiech 4 razy dziennie i hehedynę. "Oni na nas po prostu czekają"
To nietypowi doktorzy, bo w swojej terapii wykorzystują śmiech. W ten sposób motywują do walki z chorobą i wspierają proces leczenia. W Łodzi Fundacja Dr Clown działa od 2008 roku. Ostatnio ich hasłem przewodnim stało się: "Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności, a daje więcej światła".
-
Dziki chodzą po placach zabaw jak bezpańskie psy. "Czy ktoś musi zginąć, żeby władza zareagowała?"
Samorządowcy z łódzkiego apelują do tamtejszego sejmiku wojewódzkiego w sprawie redukcji populacji dzików. Chcą, aby problem rozwiązać w sposób humanitarny. - Nie chcemy, żeby dziki były zabijane na oczach dzieci bawiących się w pobliżu - mówią.
-
W Łodzi aleja Włókniarek zamiast Jana Pawła II? Jest petycja w tej sprawie. "Łódź to nie 'Barka'"
Działacze partii Zieloni w Łodzi chcą zmiany nazwy ulicy Jana Pawła II i usunięcia papieża jako patrona jednej ze szkół. Złożyli w tej sprawie petycję, którą przekazali władzom miasta i Radzie Miejskiej. Tymczasem przewodniczący łódzkiej rady odradza działanie pod wpływem emocji.
-
Ring wokół Łodzi później niż zakładano. Obwodnica będzie przejezdna najszybciej w wakacje
Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce z pełną obwodnicą. Jeszcze niedawno ogłaszano, że otwarcie nastąpi w kwietniu, ale tak się nie stanie. Wykonawca inwestycji poprosił o przesunięcie terminu, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi się na to zgodziła. "W czasie robót zleciliśmy dodatkowe prace" - wyjaśnia rzecznik GDDKiA.
-
Radni z Łodzi ostro o wojewodzie: "Aparatczyk rządu PiS". Poszło o spór w sprawie "willi plus"
Wojewoda łódzki zaskarżył uchwałę miejskich radnych, którzy chcą kontroli w Ministerstwie Edukacji i Nauki ws. "willi plus". Radni, choć nie zamierzają iść z tym do sądu, to wojewodę nazwali "aparatczykiem rządu PiS, który zgadza się na bezkarne wyprowadzanie pieniędzy podatników z resortu edukacji".
-
Rzeka Łódka niczym filmowa gwiazda, ma nawet Oscara! Teraz każdy będzie mógł ją zobaczyć
Łódzkie kanały znów stały się scenografią filmową. Tym razem pojawiła się w nich ekipa "Lanego poniedziałku", czyli debiutu Justyny Mytnik. Rzecznik wodociągowców przypomina, że to nie pierwsza taka sytuacja, a podziemna rzeka Łódka ma na swoim koncie nawet Oscara.
-
Centrum Egzaminów Medycznych żąda opłaty za upublicznienie pytań. Lekarze oburzeni
Awantura o pytania na egzaminy specjalizacyjne lekarzy. Po prawomocnym wyroku sądu Centrum Egzaminów Medycznych zostało zobligowane do publikacji pytań za lata 2016-2020. Opublikowało część, a za resztę żąda zapłaty. - To niezrozumiałe - mówi dr Łukasz Jankowski, prezes Izby Lekarskiej.
-
Władze Łodzi oburzone: Rząd przyznał podwyżki nauczycielom, ale pieniędzy na to już nie dał
W Łodzi brakuje około 17 mln złotych na podwyżki dla nauczycieli, które od marca przyznał rząd. - Ministerstwa to nie interesuje, czy my mamy te środki, czy nie - rozkłada ręce wiceprezydent. Miasto rozważa wejście na drogę sądową.
-
Łódzkie. Coraz więcej młodych potrzebuje pomocy psychiatry. "Znalezienie na cito graniczy z cudem"
- Zadzwonili do mnie znajomi, żebym im pomógł zorganizować psychiatrę dla dziecka. Okazało się, że to graniczy z cudem - mówi Mariusz Ławnik ze stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy w Łodzi. Pomoc ostatecznie udało się znaleźć, ale dopiero we Wrocławiu.
-
PiS z Konfederacją będą rządzić po wyborach [Sondaż Ipsos dla TOK FM i OKO.press]
-
"Janusz Kowalski nawet gatunków zbóż nie odróżnia". Były minister punktuje: Premier kpi sobie z rolnictwa
-
Katolicka "sekta" w Częstochowie. "Wieczorem wybuchały krzyki dzieci, płacz i odgłosy uderzeń"
-
Skazany za napaść na Polaków w Rimini domaga się ponownego procesu
-
Gdzie jest Adrian Klarenbach? Nieoficjalnie: Gwiazdor TVP zawieszony. Poszło o posła Zjednoczonej Prawicy
- Zmiana czasu na letni. To już tej nocy. Ważne ostrzeżenie
- Klimatyczna bomba tyka i "może nas wessać". "Robimy sobie ten kryzys za własne pieniądze"
- Urlop z powodu siły wyższej. Zmiany w Kodeksie pracy dadzą pracownikom dodatkowe dwa dni wolnego
- PiSowska inżynieria dusz, pociąg w kościele i zepsuta kapusta, czyli Babciu - przepraszam. [603. Lista Przebojów TOK FM]
- Wielka Orda i jej "Mieszko", Glińscy, Nikitin i inni. Od wschodniej Ukrainy, aż po dalekie Indie.
-
Butle z gazem, części do fotowoltaiki, a nawet wielki ciągnik. "Złodzieje wciąż nas zaskakują"
- Czasem wydaje się, że to niemożliwe, ale pomysły na to, co można ukraść, wciąż nas zaskakują - mówią policjanci. W Łódzkiem w tym roku złodzieje wykazują się niebywałą wyobraźnią. I o ile z samą kradzieżą nie mają większych problemów, o tyle z skutecznym ukryciem nielegalnej zdobyczy - już tak.
-
Ponad 1200 paneli słonecznych na zabytkowym budynku łódzkiej Manufaktury. "Wszystko zależy od pogody"
Łódzka Manufaktura inwestuje w energię odnawialną. Niebawem powinien rozpocząć się montaż 1219 paneli fotowoltaicznych na dachu budynku. To duże przedsięwzięcie, które konsultować trzeba było m.in. z konserwatorem zabytków.
-
"Gorzej być nie mogło". Znamy najbardziej zakorkowane miasto w Polsce
Łódź jest najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce i drugim w Europie - tak wynika z raportu przygotowanego przez firmę TomTom Traffic Index. Dystans 10 kilometrów pokonuje się tu przez 19 minut i 30 sekund. W godzinach szczytu jeszcze dłużej. - Gorzej być nie mogło, ale tego się spodziewaliśmy - mówi logistyk z Uniwersytetu Łódzkiego.
-
Zachęcają mieszkańców do oszczędzania. Aktywiści kręcą głową. "Wcześniej nikt się tematem nie interesował"
Władze Łodzi stworzyły "Łódzki dekalog oszczędzania", który ma pokazać mieszkańcom, jak - prostymi sposobami - można zmniejszyć rachunki za prąd czy ogrzewanie. - Przyszedł kryzys energetyczny i nagle wszyscy zaczynają oszczędzać. Nie mam nic przeciwko temu, bo to akurat jest dobre. Powinniśmy jednak robić to na co dzień - komentuje Beata Borowiec z Koalicji Klimatycznej.
-
600 kostek na 600 lat. Budują wielki pomnik łodzian. Mieszkańcy mogą wylicytować swoją cegiełkę
Z okazji 600. urodzin Łodzi na placu Wolności stanie nietypowy pomnik. Ma mieć formę traktu, złożonego z tabliczek z nazwiskami mieszkańców. Kostki będzie można wylicytować. - Taka okazja zdarzy się dopiero za sto lat. Pamięć po łodzianach, którzy wykupią cegiełki, zostanie na długo - mówi prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej. Licytacja ma ruszyć w środę.