Poznań
-
Sędziowie oburzeni pismem szefowej neoKRS. Za uniewinnienie protestujących w kościele zaleca szkolenie
Uniewinnie 32 aktywistów, którzy protestowali w poznańskiej katedrze po zaostrzeniu prawa aborcyjnego, nie spodobało się szefowej neoKRS. Dagmara Pawełczyk - Woicka w piśmie do prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu doradziła wysłanie sędzi, która wydała wyrok na szkolenie z prawa konstytucyjnego. To próba nacisku na sąd - uważają prawnicy, którzy podpisali się pod listem w obronie sędzi Joanny Knobel.
-
Przepłynie 1300 kilometrów drewnianą łódką, by usłyszeć "krzyk rzeki". I ostrzec przed katastrofą
Jest muzykiem, łowcą dźwięków, społecznikiem zaangażowanym w sprawy rzek. Michał Zygmunt już w poniedziałek rozpocznie 1300-kilometrowy rejs z Bugu na Odrę, wykorzystując głównie żagle, siłę mięśni i moc nurtu. Będzie wsłuchiwał się i łowił odgłosy natury. Rejs ma zwrócić uwagę na degradację polskich rzek, ale też promować tradycyjne drewniane łódki oraz świadomą rekreację i turystykę rzeczną.
-
"Wsadzono nas na minę". Interniści zmieniają program kontrowersyjnej konferencji
Po nagłośnieniu sprawy m.in. przez Radio TOK FM Towarzystwo Internistów Polskich zmienia program konferencji dotyczącej etyki w medycynie. W wydarzeniu mieli wziąć udział kontrowersyjni goście, w tym amerykański teolog mówiący o "ideologii gender". "Organizatorzy postanowili przesunąć emisję i poszerzyć grono wykładowców" - czytamy w oświadczeniu.
-
Chuligański atak na niedowidzącą Maję. Rowerzystka z Poznania usłyszała wyrok. "Dobrze, że to już koniec"
Rok ograniczenia wolności w postaci prac społecznych i 2 tysiące złotych nawiązki dla poszkodowanej Mai - to kara dla rowerzystki, która w Poznaniu zaatakowała niedowidzącą nastolatkę. - Ten wyrok jest ważny nie tylko dla Mai czy dla mnie, ale dla wszystkich mieszkańców Poznania - mówi mama nastolatki.
-
Amerykański teolog ma mówić o "etyce wobec zmiany płci" i "ideologii gender". Poznańscy aktywiści oburzeni
Poznańskie stowarzyszenie Grupa Stonewall protestuje przeciwko konferencjom organizowanym przez Towarzystwo Internistów Polskich. Chodzi o spotkania on-line pod ogólnym hasłem "Etyka medyczna 2023". Udział w nich bierze m.in. amerykański pediatra z katolickiej organizacji, która promuje "leczenie" homoseksualizmu. - Nie zgadzamy się na to - mówią aktywiści.
-
Jak się żyje pod 60 wiatrakami? "Przyjeżdżali i pytali, czy kury się niosą"
Parlamentarzyści pracują nad ustawą wiatrakową, która ma ułatwić stawianie farm. Odległość turbin od zabudowań ma się zmniejszyć do 500 lub - zgodnie z poprawką - do 700 metrów. Przepisy chwalą m.in. w wielkopolskim Margoninie, gdzie już 13 lat działa druga co do wielkości w Polsce farma wiatrowa. - Dzieci się rodzą, a kury jajka niosą. Żurawie kukurydzę jak dziobały przed wiatrakami, tak dziobią i dzisiaj - przekonuje burmistrz.
-
Kuba skrępowany w szkolnej świetlicy? Matka wezwała policję. ''Czułam złość i bezradność"
Policja z Poznania przyjrzy się jednej z terapii stosowanej w Zespole Szkół Specjalnych nr 103 w Poznaniu. Zawiadomienie złożyła mama ucznia - 20-letniego Kuby z porażaniem mózgowym. Kobieta zastała go w szkolnej świetlicy siedzącego na wózku, szczelnie owiniętego materiałem. - Był skrępowany - mówi. Co na to szkoła?
-
Głośna sprawa potrącenia niedowidzącej Mai. Świadkowie potwierdzają zeznania nastolatki
- Chwyciła dziewczynę za włosy, dwoma rękoma, od góry. Szarpnęła w prawo, potem w lewo - mówiła przed poznańskim sądem kobieta będąca świadkiem potrącenia 17-letniej Mai. To kolejna rozprawa w głośnej sprawie dotyczącej ataku na niedowidzącą nastolatkę. Oskarżona nie przyznaje się do winy.
-
Wolontariuszka Roku jednak z nagrodą? Prezydent Poznania pisze do ministra
Prezydent Poznania pisze do ministra zdrowia w sprawie nagrody, której nie mogła odebrać mama córki z niepełnosprawnością. Pani Anna Nowak została doceniona za swoją działalność jako wolontariuszki, ale obawiała się, że państwo zabierze jej świadczenie pielęgnacyjne. Urzędnicy zapewnili jednak, że zakazu pobierania takich nagród nie ma.
-
Musiała odmówić nagrody, bo państwo zabrałoby jej świadczenie. "Niesprawiedliwe i krzywdzące"
Anna Nowak została doceniona za swoją wolontariacką działalność. Otrzymała tytuł Poznańskiego Wolontariusza Roku i nagrodę w wysokości 4 tys. zł, której - jak mówi - przyjąć nie mogła, bo straciłaby świadczenie pielęgnacyjne, które pobiera jako matka córki z niepełnosprawnością. - Nie mogę sobie pozwolić, by je stracić. Nie miałybyśmy z czego żyć - mówi.
-
"Piroman" Macron tylko "dolewa oliwy do ognia". Ekspert ostrzega. "To idzie w stronę jakichś śmierci"
-
Szokujące rekolekcje w Toruniu. Kobieta poniżana przed ołtarzem. Będzie wniosek do prokuratury
-
To nie broni jądrowej Putina należy się bać. Gen. Komornicki wskazuje "największe zagrożenie" dla Polski
-
Rafał Trzaskowski lepszym kandydatem na premiera niż Donald Tusk? [Sondaż dla TOK FM i OKO.press]
-
We Wrocławiu będą pilnować pomnika Jana Pawła II. "Bo wandale będą chcieli go zniszczyć"
- Ukraina. W okupowanym Melitopolu Rosjanie przygotowują fikcyjne wybory regionalne
- W aucie osobowym wiózł do babci siedmioro dzieci. Jedno na stojąco w bagażniku
- 17-latek nakleił na kanapkę promocyjną naklejkę. Grozi mu więzienie, bo "naraził sklep na stratę 5,49 zł"
- 20-latek schował się przed policjantami w szafie. Kryjówkę zdradził kot
- Wołodymyr Zełenski: Nie możemy przegrać bitwy o Bachmut, żeby Putin nie poczuł krwi
-
"Podbiegła do mnie i chwyciła za włosy". Niedowidząca Maja zeznaje przed sądem
- Szłam do szkoły i na chodniku potrąciła mnie rowerzystka. Uderzyła mnie, prawdopodobnie kierownicą, ale najgorsze było potem - opowiadała przed sądem w Poznaniu 17-letnia Maja. To kolejna rozprawa w głośnej sprawie dotyczącej potrącenia niedowidzącej nastolatki. Oskarżona o chuligański atak kobieta nie przyznaje się do winy.
-
Poznań. Ruszył proces w głośnej sprawie ataku na niedowidzącą nastolatkę. "Czy w sądzie można kłamać?"
W Sądzie Rejonowym w Poznaniu rozpoczął się w poniedziałek (7 listopada) proces przeciwko Annie H.-D. Kobieta jest oskarżona o chuligański atak na niedowidzącą nastolatkę. Nie przyznaje się do winy.
-
''Podjęliśmy rozmowy, by zapewnić jej jak najlepsze możliwe warunki''. Uniwersytet o sprawie transpłciowej pacjentki
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu odnosi się do sprawy 21-letniej transpłciowej pacjentki położonej na męskim oddziale w jednym z należących do niego szpitali. "Podjęliśmy rozmowy ze szpitalem, by zapewnić pacjentce jak najlepsze, możliwe do spełnienia warunki leczenia" - napisał nam dr Rafał Staszewski.
-
Transpłciowa pacjentka umieszczona na męskim oddziale. "To może pogorszyć jej stan psychiczny"
- Przeniesienie Florentyny, wbrew jej woli, na oddział męski może pogorszyć jej stan psychiczny. Nie mogę sobie wyobrazić podobnej sytuacji w swoim przypadku, a wiem, że znajome osoby trans przechodziły takie sytuacje bardzo ciężko - mówi TOK FM Dag Fajt z portalu tranzycja.pl, odnosząc się do sprawy transpłciowej pacjentki umieszczonej na męskim oddziale.
-
"To tak zacofany pogląd, że nawet nie wiem, od czego zacząć". Poznański aktywista chce iść do sądu po słowach kurator Nowak
Chodzi o wpis na Twitterze małopolskiej kurator Barbary Nowak. Odniosła się w nim do dzieci z niepełnosprawnościami i edukacji włączającej. Wskazała, że "równe traktowanie wszystkich to lewacka utopia", a jej "emanacją w szkole jest edukacja włączająca". - Nie można się godzić na dyskryminację i wykluczanie - mówi aktywista z Poznania.