Warszawa
-
Dwa lata od Tęczowej Nocy. "Słuchając wypowiedzi Kaczyńskiego, nie wygląda na to, by PiS wyciągnął wnioski"
W drugą rocznicę protestów w obronie Margot do sieci trafia film "7-My sierpnia", który opowiada m.in. o tamtych wydarzeniach. - To historie pięciu osób, które były zatrzymane, przesłuchiwane, przewożone z jednego komisariatu do drugiego, również poza Warszawę - mówi Mirka Makuchowska z Kampanii Przeciw Homofobii.
-
Przez tydzień bez dostępu do pieniędzy. Sprawę nagłośniła w sieci, bank przeprasza
Daria dostała informację, że jej konta bankowe zostaną zablokowane, jeśli nie dostarczy wizy. Jest Białorusinką, ale ma też polskie obywatelstwo i - jak mówi - nie posiada już wizy. Kiedy jej pieniądze zostały zablokowane, sprawę postanowiła nagłośnić w mediach społecznościowych.
-
Elewacja z poduszek i fotowoltaika na dachu. Nowy budynek Centrum Nauki Kopernik już gotowy
Ruszyły prace nad wyposażaniem Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. To nowy i nowoczesny budynek Centrum Nauki Kopernik. Uroczyste otwarcie zaplanowane jest w listopadzie. W nowych pomieszczeniach powstawać będą eksponaty, pomoce edukacyjne, scenariusze warsztatów i zajęć.
-
Kobiety i dziewczynki torturowane na Zieleniaku będą miały swoją tablicę. "Nie ma tu żadnej złej woli"
Już za kilka dni na warszawskiej Ochocie ma pojawić się tymczasowa tablica upamiętniająca kobiety i dziewczynki torturowane w czasie Powstania Warszawskiego na Zieleniaku. W przyszłości ma się też pojawić osobny pomnik. W TOK FM zapowiedziała to burmistrzyni dzielnicy Dorota Stegienka. O upamiętnienie ofiar od wielu miesięcy zabiega strona społeczna.
-
Plakat o praworządności nie przetrwał porządków nowej władzy. "Powiesiłam go z powrotem". Sędzia pisze do Radzika
Pięć lat na drzwiach jednego z pokoi w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie wisiał plakat dotyczący obrony praworządności. Teraz, gdy wiceprezesem sądu został Przemysław Radzik, plakat został zdjęty. - Powiesiłam go z powrotem - mówi warszawska sędzia i pisze do nowego wiceprezesa nietypowy list.
-
Iga Świątek przed własną publicznością. WTA w Warszawie na kortach Legii
Największe tenisowe święto w Polsce odbywa się na kortach Legia Tenis & Golf w Warszawie. Chodzi o turniej WTA 250. Wystąpią gwiazdy światowego tenisa, w tym jedynka światowego rankingu - Iga Świątek.
-
Warszawa. Będą podwyżki w akademikach. Studenci zapłacą nawet 10 procent więcej
Studenci będą musieli głębiej sięgać do kieszeni, bo ceny akademików w Warszawie pójdą w górę. Największe uczelnie zapowiadają podwyżki. Powodem jest między innymi inflacja.
-
"PiS won" na elewacji kościoła Świętego Krzyża w Warszawie. Jest akt oskarżenia
Jest akt oskarżenia za namalowanie napisów "PiS won" i "świeckie państwo" na elewacji kościoła Świętego Krzyża w Warszawie. Prokuratura oskarżyła dwóch mężczyzn m.in. o zniszczenie zabytku.
-
Finał sprawy tureckiego opozycjonisty, którego zatrzymano w Warszawie. Dostał status uchodźcy
Po wielu miesiącach starań turecki opozycjonista Selahattin Urun, którego historię opisywaliśmy na Tokfm.pl, otrzymał status uchodźcy. Gdy w lipcu ubiegłego roku wylądował na lotnisku w Warszawie, został zatrzymany m.in. za to, że miał podrobiony paszport.
-
Kryzys w warszawskim MPO. "Nie chcemy strajkować, ale może będziemy musieli"
Podwyżek i pilnego spotkania z prezydentem stolicy domagają się pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie. Przekonują, że nie chcą uderzać w mieszkańców, ale przyznają, że groźba strajku jest realna.
DOSTĘP PREMIUM
-
Bohater afery mailowej ponownie w Legii? "Dla mnie ta sprawa jest bulwersująca. Warunek miasta był jasny"
Stołeczny radny Lewicy Marek Szolc nie zgadza się na powrót do Legii Mariusza Chłopika. O byłym doradcy premiera zrobiło się głośno przy okazji tzw. afery mailowej. Kilka miesięcy temu odszedł z klubu, by - jak podają media - wrócić teraz w innej roli.
-
Zbierają okna dla Ukraińców. Bez nich ludzie nie przetrwają zimy
Chcą pomóc Ukraińcom i zbierają dla nich okna. Bez nich odbudowa tamtejszych zbombardowanych domów nie może się odbyć. Darów przybywa z każdym dniem, ale - jak zaznaczają organizatorzy akcji - wyzwaniem będzie też transport. Uruchmiono internetową zbiórkę, która ma ułatwić całe przedsięwzięcie.
-
"Potrzebujemy rąk do pracy". Znów coraz więcej uchodźców dociera do Warszawy
To może być nowa fala uchodźców w Warszawie. Wolontariusze alarmują, że rośnie liczba osób uciekających przed wojną w Ukrainie, a ludzi i środków do pomocy brakuje.
-
"To wyspa betonu w oceanie asfaltu". Fala krytyki po otwarciu placu Pięciu Rogów w Warszawie
Nowy plac Pięciu Rogów - po remoncie - miał wprowadzić na warszawskie Śródmieście zachodnioeuropejskie standardy urbanistyczne. Jednak zdaniem części mieszkańców i miejskich aktywistów, jest raczej kolejnym przykładem popularnej w Polsce "betonozy".
-
Pierwsze takie studia w Polsce. Będą szkolić specjalistów do pomocy dzieciom cudzoziemskim
Uniwersytet Warszawski uruchamia pierwsze w Polsce studia podyplomowe dla asystentów międzykulturowych. Mają pomagać uczniom m.in. z Ukrainy odnaleźć się w polskiej szkole. Jak mówi nam Agnieszka Kozakoszczak z Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej, taka pomoc jest im potrzebna nie tylko w nauce.